Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Wernisaż wystawy "Relacje"

Gdzie?
Wernisaż wystawy

Autorka w cyklu Relacje ukazuje związki człowieka i środowiska naturalnego. Istotą kompozycji jest podwójne znaczenie słowa „natura”: jako przyrody i ludzkiego charakteru, z jego namiętnościami, pasjami i obawami. Człowiek nie jest w stanie funkcjonować bez natury – swojej własnej, jak i tej przyrodniczej. Postępując wbrew niej zatraca życiodajny pierwiastek ludzkiej egzystencji. Dualizm postaci natury autorka ukazuje poprzez podwójną ekspozycję, która w metaforyczny sposób wiąże naturę ludzką z pejzażem natury przyrodniczej. Fotografie zostały wykonane lustrzanką dwuobiektywową na czarno-białym filmie o rozmiarze klatki 6x6 cm. Odbitki srebrowe (25x25 cm) zostały naświetlone w ciemni fotograficznej na papierze barytowym (30x40 cm).
“Podwójność tytułowego portretu obejmuje sposób naświetlania, w którym wykorzystuję podwójną ekspozycję każdego zdjęcia. Oba ujęcia: portret osoby oraz natury splatają się w jedno dające pole do swobodnej interpretacji zaistniałych relacji.
Stworzony w ten sposób obraz umożliwia subiektywne spojrzenie na każdą fotografię z cyklu. Jako osoba o wielu artystycznych zainteresowaniach łączę wszelkie aktywności wspomnianą interpretacją, która nadaje sens każdej artystycznej aktywności”.
Joanna Godziemba – urodzona w 1989 roku teoretyk muzyki i dyrygent chóralny. Muzycznie kształci się od ósmego roku życia, fotografuje od piętnastego. Absolwentka Bydgoskiej Akademii Fotografii Master w pracowni fotografii kreacyjnej i technik XIX-wiecznych Marka Noniewicza. Zdolności i wrażliwość muzyczną stale przenosi na grunt fotografii analogowej w nurcie fotografii kreacyjnej i otworkowej. Inspiruje ją korespondencja sztuk, zwłaszcza w obszarze formy.
Wernisaż: 22 marca, piątek, godz. 18:00
Muzeum Fotografii przy WSG, ul. Królowej Jadwigi 14, Bydgoszcz
Wystawa czynna do 18 maja.
WSTĘP WOLNY
Zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu miasta Bydgoszczy.


    ______________________
Kalendarz wydarzeń
      odbywających się w       Bydgoszczy       miej zawsze pod ręką dzięki      aplikacji mobilnej      (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres       wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem