Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Czas nas uczy pogody - Emilia Pawłowska z zespołem

Gdzie?
Czas nas uczy pogody - Emilia Pawłowska z zespołem

Emilia Pawłowska śpiewa piosenki w stylistyce poezji śpiewanej, piosenki literackiej, piosenki rozrywkowej m.in. z nurtu „łagodnej odmiany jazzu”. Wcześniej występując pod panieńskim nazwiskiem Isbaner zdobyła laury kilku konkursów piosenki o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim. Kilkakrotnie gościnnie występowała na antenie TVP3 Bydgoszcz, TVP3 Poznań i TVP2. W 2000 r. brała udział w nagraniach płyty z okazji 25-lecia istnienia Big Bandu Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, które były realizowane w studiu Radia PIK w Bydgoszczy. W 2002 r. nagrała płytę z pieśniami o tematyce religijnej  pn. "Strugami wylewać miłość", nagraną w ramach Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w MGOK w Więcborku. W roku 2006 wzięła udział w „Szansie na Sukces” z zespołem HARLEM.
Po dłuższej przerwie, w 2017 r. wróciła do występów przed szerszą publicznością, mierząc się ponownie z własną wrażliwością. Po kilku recitalach w 2018 r. przy współpracy z kompozytorem i aranżerem Robertem Wiórkiewiczem, wydaje pierwszą solową płytę z programem “Czas nas uczy pogody”.
„Czas nas uczy pogody” - to program składający się z kilkunastu polskich piosenek, które pomimo upływu czasu wciąż wzruszają i obchodzą. Często też są przywołaniem pięknych wspomnień.
„Kontakt z pięknymi melodiami i mądrymi tekstami wzbogacić może dzień i odciążyć. Chyba bardziej chodzi mi o doświadczanie przeżyć nieco odmiennych od codziennego zgiełku i biegu, którego nikomu dzisiaj nie brakuje. To też ciągła praca nad sobą i własnymi słabościami, aby nic, co jest w życiu tak naprawdę ważne, nie umknęło”. - E.P.
Program „Czas nas uczy pogody”, to zbiór 12 polskich piosenek, swą poetycką treścią dotykających doświadczeń życiowych każdego z nas. Utwory te wykonywali wcześniej wyśmienici artyści, do których należą m.in. Zbigniew Wodecki, Stanisław Soyka, Dorota Miśkiewicz, Edyta Geppert, Urszula Dudziak, Magda Umer, Danuta Rinn, Grażyna Łobaszewska, Michał Bajor, Jaromir Nohavica. Wykonawcy ci zafascynowali Emilię, poszukującą własnej artystycznej drogi, już na początku jej przygody z piosenką. Pewnego dnia wrażliwa wokalistka powitała na scenie swoje utęsknione melodie.
W utworach, składających się na płytę dominuje fortepian, gitara i finezyjna, lekka trąbka. Aranżacje utrzymane są w stylistyce smooth jazzowej.
Na płycie znalazła się jeszcze jedna, 13 piosenka pt.: „Uczucia te”. To kompozycja Roberta Wiórkiewicza do słów Ewy Chodeckiej. Brzmienie tej piosenki wpisuje się w klimat całej płyty oraz wskazuje kierunek dalszego rozwoju artystycznego wokalistki.
Obecnie Emilia pracuje nad kolejnym programem, na który składać się będą m.in. autorskie piosenki wokalistki, kompozycje Roberta Wiórkiewicza, Jerzego Dziedziczaka, Rafała Szyjera.
Emilia Pawłowska wystąpi wraz z:
Jarek Gajewski - instrumenty klawiszowe,
Bartłomiej Werachowski - gitara basowa ,
Alan Balcerowski- saksofony


______________________
Kalendarz wydarzeń
      odbywających się w       Bydgoszczy       miej zawsze pod ręką dzięki      aplikacji mobilnej      (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres       wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem