Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

25 Urodziny Mózgu

Gdzie?
25 Urodziny Mózgu

Otwarcie F.R.G.S. MÓZG nastąpiło 31 marca 1994. Niebawem minie dwadzieścia pięć lat od tego dnia. Ćwierć wieku to dużo czasu i dużo zdarzeń.
Lata 90-te to czas ogromnych zmian w Polsce. Zmieniał się ustrój, następowało Nowe, a grupa młodych artystów bydgoskich i gdańskich poszukiwała miejsca, w którym może tworzyć i prezentować swoją sztukę. Tym miejscem okazał się MÓZG. Ówczesne władze Bydgoszczy były w stanie dostrzec potencjał grupy młodych ludzi i oddały do ich dyspozycji pomieszczenia o powierzchni ponad 500 m2, które do dziś są domem dla twórców i odbiorców poszukujących.
Przez 25 lat działalności MÓZG gościł ogromną liczbę artystów z całego świata. Pojawiały się tu zarówno wielkie gwiazdy jak i artyści stawiający pierwsze kroki. Muzyka, sztuki wizualne, film, teatr, performance art, instalacje - wszystkie te dziedziny sztuki obecne były i nadal są w MÓZGU, czyniąc go rozpoznawalnym w świecie sztuki współczesnej w wielu zakątkach świata.
MÓZG jest dobrem społecznym. MÓZG należy do ludzi. MÓZG zbudowali ludzie – artyści, publiczność i bywalcy. W MÓZGu wychowało się wiele pokoleń osób, które właśnie tu odebrały swoją pierwszą, czasem najważniejszą edukację nie tylko artystyczną, ale także społeczną. Możliwość rozpoznania siły swojego środowiska i wgląd w starania środowisk odmiennych uczy wiary w siebie i szacunku dla inności – patrzenia na świat z otwartością, z mądrością ludzi inteligentnych.
Na swe 25-lecie MÓZG proponuje 25 godzin sztuki i rozmowy.
25 godzin nieustającej prezentacji artystycznej osób czujących związek z MÓZGIEM.
Początek 29 marca 2019 o godzinie 23:59, koniec 25 godzin później.
W wydarzeniu zapowiedziało swój udział wielu artystów, ich wstępną listę, która będzie uzupełniana aż do ostatnich godzin przed rozpoczęciem imprezy ogłosimy na około tydzień przed wydarzeniem.
wstęp - 20 zł


______________________
Kalendarz wydarzeń
    odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem