EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

ODWOŁANE Powrót Bydgoszczy do Macierzy

ODWOŁANE Powrót Bydgoszczy do Macierzy

Powrót Bydgoszczy do Macierzy - Bydgoskim torem...
Symbolicznymi bohaterkami tej edycji obchodów 99. rocznicy powrotu Bydgoszczy w granice Polski będą znane bydgoskie kobiety z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Historię bydgoskich aktywistek poznamy, podróżując wspólnie zabytkowym tramwajem. Wycieczka obfitować będzie w wiele ciekawych niespodzianek i atrakcji. Zapraszamy do środka!
Kiedy 19.01.2019 / Sobota / 12:00
Gdzie trasa: Wilczak – Las Gdański
Wstęp Wolny
Kurs zabytkowym tramwajem - trasa: Wilczak – Las Gdański.
Godz. 12:00-15:00.
Przejazd darmowy!


Powrót Bydgoszczy do Macierzy - Łuczniczki - performance
Łuczniczki to performance ruchowy, inspirowany dwiema bydgoskimi rzeźbami: klasycznym pomnikiem Łuczniczki Ferdinanda Lepckego z 1908 roku, znajdującym się przed Teatrem Polskim w Bydgoszczy oraz rzeźbą Marcina Jagodzińskiego-Jagenmeera, odsłoniętą w 2013 roku przed Operą Nova. Do obu rzeźb artystom pozowały modelki, których tożsamość nie jest dziś właściwie znana. To właśnie skomplikowana relacja artysty i jego muzy, polityczność kanonów estetycznych oraz rzeźbiarski potencjał ciała stały się dla choreografki Agnieszki Kryst impulsem do potraktowania ruchu jako narzędzia emancypacji.
Koncepcja i choreografia: Agnieszka Kryst, kreacja i wykonanie: Agnieszka Kryst, Katarzyna Sikora, dramaturgia: Anka Herbut, muzyka: Kamil Tuszyński.
UWAGA!
Tuż po wydarzeniu zapraszamy na drugą odsłonę listopadowej dyskusji pt. Karty na stół, czyli postulaty Po Stu Laty, podczas której zgłębiać będziemy tematy dotyczące sytuacji kobiet z perspektywy 99 lat bydgoskiej niepodległości. Szczegóły panelu wkrótce na naszej stronie.
Kiedy 19.01.2019 / Sobota / 17:00
Kawiarnia Szpulka MCK

Wstęp Wolny


 


Powrót Bydgoszczy do Macierzy - NIEZMIENNA - koncert
Bydgoszcz, Polska i muzyka – to ONA! Silna, niezależna, mądra i… zmienna. NIEZMIENNA to muzyczna podróż po pełnym wrażliwości i emocji świecie kobiety. To historie szczęśliwych, spełnionych, ale też zagubionych i samotnych kobiet. Ich zmagania z rzeczywistością skomentują słowem bydgoskie dziennikarki. Osobiste interpretacje piosenek zaprezentują bydgoscy wokaliści przy akompaniamencie zespołu pod kierownictwem Miłosza Wośki – pianisty i aranżera. NIEZMIENNA to niezwykłe elektroniczne aranżacje utworów przygotowane specjalnie na tę okazję. Podczas wieczoru publiczność stworzy integralną całość z artystami.
Kiedy 19.01.2019 / Sobota / 19:00
Gdzie sala kin.-wid. MCK
UWAGA!
Wstęp wyłącznie dla posiadaczy wejściówek - do odbioru w kasie MCK.


 ______________________
Kalendarz wydarzeń
      odbywających się w       Bydgoszczy       miej zawsze pod ręką dzięki      aplikacji mobilnej      (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres       wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem