EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Bydgoski Festiwal Wodny Ster na Bydgoszcz 2019

Gdzie?
Bydgoski Festiwal Wodny Ster na Bydgoszcz 2019

STER NA BYDGOSZCZ to festiwal jedyny w swoim rodzaju. Zlokalizowany w przepięknej scenerii Wyspy Młyńskiej, dobra zabawa w klimacie podróżniczo-marynistycznym połączona z najlepszą polską muzyką alternatywną.
Na festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie – fanom gastronomii i nowych smaków na pewno przypadnie do gustu strefa food trucków z kuchnią z całego świata, fani mody i dobrego polskiego designu na pewno odnajdą się w strefie fashion, gdzie będą mogli kupić ubrania tylko od polskich projektantów. Na dzieci czekać będą liczne warsztaty i zajęcia z wykorzystaniem tematu „woda”.


Dzień pierwszy - Piątek, 21 czerwca 2019


PRZYSTANEK MUZYKAPIĄTEK, 21 CZERWCA

18.00 – 19.00 SONBIRD
20.00 – 21.00 SOKÓŁ
21.30 - 22:30 Ørganek


PRZYSTANEK KONTYNENTY czyli spotkania z podróżnikami w Przystani Bydgoszcz:  PIĄTEK, 21 CZERWCA


15.30 - 16.30 Michał Woroch – Wheelchairtrip.
17.00 - 18.00 kpt Joanna Pajkowska - polska żeglarka, kapitan jachtowy, ratownik morski, przepłynęła ponad 200 tysięcy mil morskich, właśnie wróciła z samotnego rejsu dookoła świata bez zawijania do portów.
19.00 - 20.00 Dorota Chojnowska – podróżniczka, samotnie, na bambusowym rowerze własnej konstrukcji przemierzająca świat, blogerka. Opowie o wyprawie po pustyni w Omanie.


PRZYSTANEK MAŁEGO ŻEGLARZA przy Placu Zabaw


Przez 3 dni odwiedzający strefę będą mogli wziąć udział różnego rodzaju aktywnościach o tematyce marynistycznej, za wykonanie których będą zbierać sprawności, które z kolei będą składały się na uzyskanie patentu młodego żeglarza. Warsztaty węzłów żeglarskich, warsztaty kodów flagowych, bitwa balonowa, abordaże, buchtowanie, morskie zagadki. Zabawy drużynowe: statek tonie - uczestnicy będą na czas wypompowywać wodę, malowanie wielkiej mapy świata. Strefa wolna: balonowe miecze, pirackie tatuaże.


PIĄTEK, 21 CZERWCA


13.30 – 15.30 -  warsztaty o poznawaniu świata dla dzieci z Robertem Robb Maciągiem, pisarzem podróżującym, przewodnikiem po Iranie i Indiach, laureatem Nagrody Magellana.
15:30 - 18:30 - warsztaty żeglarskie, dzięki którym uzyskasz patent młodego żeglarza. Warsztaty węzłów żeglarskich, warsztaty kodów flagowych, bitwa balonowa, abordaże, buchtowanie, morskie zagadki. Zabawy drużynowe: statek tonie - uczestnicy będą na czas wypompowywać wodę, malowanie wielkiej mapy świata. Strefa wolna: balonowe miecze, pirackie tatuaże.


PRZYSTANEK PLAŻA


PIĄTEK - NIEDZIELA, 21-23 CZERWCA, W GODZ. 13:00 – 24:00


Chill tropikalna strefa i zabawki plażowe PlayMobil; Zrób sobie fotę na desce; Potańcz na piasku


PRZYSTANEK KINO PODRÓŻNICZE (sala w Przystani Bydgoszcz):  PIĄTEK 21 CZERWCA


13:00 - Sól Ziemi
20:30 - Around the Ice https://www.facebook.com/antarcticcircle60s/
22:15 - Nurkowanie w nieznane


Przystanek podróż:
Tu będziemy podróżować po świecie. W ramach festiwalu odbędą się spotkania z dzielnymi ludźmi – podróżnikami, którzy zdobywają szczyty, rzeki i nowe kraje. Podzielą się z nami inspirującymi opowieściami o wytrwałości i pasji, które
mamy nadzieję, zmobilizują niejednego śmiałka do wypraw i przeżywania przygód. Będzie można się spotkać m.in. z: Markiem Mazurem czy Michałem Worochem z Wheelchairproject. O swojej wyprawie opowiedzą także Dagmara i Leszek Jureccy.
Przystanek kino w Przystani Bydgoszcz:
W kinie festiwalowym obejrzycie najlepsze filmy o podróżach z całego świata.
Przystanek Brda – wyścigi oraz nauka pływania na deskach SUP, parada jednostek pływających, wyścig butelkowy, wyścig smoczych łodzi i bydgoska masa kajakowa
Przystanek Flow UP – strefa aktywności wodnych na lądzie, czyli sup pool – basen 30×10 m, w którym zorganizowana zostanie akademia sportów wodnych dla dzieci i nie tylko, a najmłodsi będą uczyć się, jak korzystać z różnorodnego sprzętu wodnego; 20-metrowy tor do skimboardu (rzucenie deski na wodę, naskok na nią i wykonanie jak najdłuższego ślizgu); rywalizacja na trickbardzie i gyroboardzie, a także fotościanka
Przystanek plaża – strefa relaksu i muzyki z palmami, leżakami, parasolami i wikliną
Wisienką na torcie będą koncerty podbijających listy przebojów artystów. Każdego wieczora zabierzemy was trzy razy w muzyczną podróż. Zagrają między innymi:
Sokół, Daria Zawiałow, Łąki Łan, Mery Spolsky, Sonbird, Paulina Przybysz
Wstęp wolny


-->> Dzień drugi - Sobota 22 czerwca


-->> Dzień trzeci - Niedziela 23 czerwca


____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem