Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Sztuka gestu czyli spotkanie z mową ciała - warsztaty dla seniorów

Gdzie?
Sztuka gestu czyli spotkanie z mową ciała - warsztaty dla seniorów

Sztuka w samo południe! Warsztaty dla seniorów
Temat: Sztuka gestu czyli spotkanie z mową ciała
Prowadzenie: Ewa Lewandowska
Cykl spotkań poświęconych sztuce i szeroko rozumianej kulturze, adresowanych do osób w wieku 60+. W ramach spotkań proponujemy dyskusje o sztuce współczesnej oraz działania twórcze, które rozwijają procesy poznawcze, doskonaląc sprawność manualną poprzez poznawanie różnych technik i form plastycznych.
Co oznacza obejmowanie ciała ramionami? Dlaczego politycy podczas wystąpień w telewizji składają dłonie w tzw. piramidkę? Czy można poznać, że ktoś kłamie obserwując jego twarz? Gesty, spojrzenia i sposób mówienia mogą nam wiele powiedzieć o drugiej osobie. Mowę ciała trzeba jednak rozszyfrowywać w oparciu o kontekst kulturowy, bo niektóre zachowania mogą mieć odmienne znaczenie w różnych krajach. Podczas warsztatów wytłumaczymy podstawowe znaczenia gestów. Uczestnicy będą rozpoznawać zachowania osób znanych z mediów, sami również spróbują je zdefiniować u siebie. Poznają podstawy mowy ciała. Całość podane w lekkiej, rozrywkowej formie.
Ewa Lewandowska – Dziennikarka TVP Bydgoszcz z kilkunastoletnim doświadczeniem w produkcji audycji telewizyjnych, prezenterka, autorka i realizatorka programów o tematyce społecznej, edukacyjnej, ekologicznej. Realizator kampanii społecznych i filmów promocyjnych. Współpracuje z Wydawnictwem Bauer, publikuje historie z „życia wzięte” w „Życiu na gorąco”. Trener Komunikacji Społecznej i Public Relations.
01.06.2018, godz. 12.00
ul. Gdańska 20
wstęp wolny


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem