Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Koncert dla dzieci z udzialem Beatelsów

Koncert dla dzieci z udzialem Beatelsów

Majowy koncert gordonowski dla Dziadków i Rodziców z małymi dziećmi (do około 6 lat). W programie szalone lata 60'te z udziałem wiecznie młodych Beatelsów.
Wystąpią:
gościnnie Antonina Gawryłkiewicz - wiolonczela, śpiew (wielka fanka spuścizny Żuczków, reprezentantka młodego pokolenia)
Jolanta Gawryłkiewicz - fortepian, śpiew, animacja
Irena Filuś - skrzypce, śpiew
Sławomir Szudrowicz - gitary, śpiew
Antoni Olszewski - kontrabas
Patryk Dolepski - perkusja
Formuła koncertu gordonowskiego (inspirowanego teorią uczenia się muzyki prof. E.E. Gordona) polega na przenikaniu muzyki skomponowanej, a granej przez kompozytorów z tą improwizowaną, współtworzoną przez publiczność. Fundacja Kreatywnej Edukacji zaprasza: Żonglujemy sferą rytmiczną oraz tonalną, działaniami ruchowymi i statycznymi. Do widowiska włączamy scenografię stającą się źródłem inspiracji dla ciała, głosu, a także instrumentów. W przedsięwzięciu biorą udział muzycy wokaliści i instrumentaliści. Zapraszamy do współpracy osoby, które są świadome kształtowania edukacji muzycznej w grupie międzypokoleniowej. Każdy, zarówno uczestnik, jak i muzyk są więc współtwórcą muzycznego spektaklu i nie ma tu żadnej bariery wiekowej, muzycy i tancerze odbierają impulsy od niemowląt i małych dzieci, a także pozostałych członków widowni. Fenomen tego koncertu to język muzyki, którym posługują się wszyscy obecni na sali. Operując językiem muzyki uczestnicy koncertu budują relacje, nawiązują kontakt zarówno z publicznością, jak i muzykami. Muzycy dzięki temu, że grają/śpiewają muzykę improwizowaną mogą nawiązać bezpośredni kontakt z publicznością oraz ze sobą nawzajem. Budowane utwory zaczynają się tematem i dryfują poprzez wypowiedzi poszczególnych muzyków: każda wypowiedź wynika z innej.
Organizator: Fundacja Kreatywnej Edukacji
Miejsce: Niepubliczna Szkoła Muzyczna Muzopolis
Bilety: 20 zł dorosły, 10 zł dziecko, płatne na miejscu, tylko gotówką
Rezerwacja obowiązkowa: smsa 602466347 lub mail jgawrylkiewicz@gmail.com


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem