Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

VIII Koncerty Maryjne z Różą w 100. rocznicę Niepodległej

Gdzie?
VIII Koncerty Maryjne z Różą w 100. rocznicę Niepodległej

Blisko tysiąc chórzystów, solistów i zespołów muzycznych, towarzyszyć będzie VIII Koncertom Maryjnym z Różą, które odbywać się będą od 3 do 31 maja w katedrze w Bydgoszczy.
Organizatorem wydarzeń jest Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy we współpracy z Polskim Związkiem Chórów i Orkiestr Oddziałem w Bydgoszczy, Urzędem Miasta Bydgoszczy i Parafią Katedralną św. Marcina i Mikołaja. Koncertować będą renomowane zespoły wyższych uczelni, szkół muzycznych Bydgoszczy, regionu i kraju, chóry osiedlowe i parafialne mające w swoim dorobku repertuar maryjny.
Artyści wystąpią przed obrazem Matki Bożej Pięknej Miłości, zwanej również Matką Bożą z Różą, a także w świątyniach Pomorza i Kujaw podczas Mszy Świętej rozpoczynającej się codziennie o godz. 18.oo oraz po jej zakończeniu.
Na oprawę artystyczną złoży się także odgrywany z wieży dzwonnicy bydgoskiej katedry pierwszy Hejnał Bydgoski, jednocześnie Hejnał Maryjny.
Koncerty odwołują się do przedwojennych tradycji repertuarowych mniej znanych, choć wybitnych kompozytorów. Ich wielkim walorem jest budzenie wrażeń religijnych i artystycznych oraz doskonalenie umiejętności warsztatowych – szczególnie młodych wykonawców. Przybliżają one szczytne tradycje śpiewacze Bydgoszczy, regionu i kraju. Pozwalają na wyeksponowanie piękna architektonicznego bydgoskiej katedry, najstarszej zachowanej świątyni miasta i jej niezwykłych walorów akustycznych, a także innych świątyń.
Szczegółowy program koncertów: https://bit.ly/2js4cc5


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem