Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Dzień Wolnej Sztuki

Gdzie?
Dzień Wolnej Sztuki

W sobotę, 21 kwietnia o godzinie 12:00, odbędzie się ósma ogólnopolska edycja Dnia Wolnej Sztuki, w której udział weźmie m. in. Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy.
Wybraliśmy pięć prac z dwóch aktualnych wystaw: „Realizm. Dwa spojrzenia” i „Alicja Kubicka. Zestaw malarski”. Będą to obrazy Katarzyny Karpowicz „Niebieski kierowca” (z cyklu „Podróże”), Aldony Mickiewicz „Kaftan Pascala”, Natalii Rybki „Patrzycie z wyglądu” oraz dwa obrazy Alicji Kubickiej: „Zestaw malarski” i „Pierwsza fotografia”. Przy każdej wybranej pracy kuratorzy Galerii Miejskiej bwa (Agnieszka Gorzaniak, Danuta Pałys, Karolina Pikosz) zadadzą uczestnikom Dnia Wolnej Sztuki pytania, motywujące ich do podjęcia refleksji i nabrania odwagi do samodzielnego szukania odpowiedzi. Jej celem będzie pokazanie, że obiekt w galerii może stać się źródłem inspiracji.
Dzień Wolnej Sztuki to ogólnopolska akcja, w czasie której odwiedzający muzea i galerie skupiają się na wybranych obiektach. Wszystko po to, żeby móc się porządnie skupić na sztuce. Badania mówią, że zwiedzający muzea statystycznie spędzają przed każdym dziełem sztuki zaledwie osiem sekund. Kończy się na tym, że zwiedzający dosłownie „przebiegają” całe muzeum, po czym są zmęczeni, źli i co najgorsze – kompletnie nie potrafią powiedzieć, co oglądali. Stają się obojętni wobec sztuki. Chcemy to zmienić!
Więcej informacji o idei Dnia Wolnej Sztuki na www.dzienwolnejsztuki.pl


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem