Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Dzień Ziemi

Gdzie?
Dzień Ziemi

Dzień Ziemi To jedno z najważniejszych i najbardziej znanych świąt ekologicznych, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie.
W tym dniu bydgoskie zoo proponujemy następujące działania:
10:30- 11:40
Tradycyjnie udostępnimy miejsce do pracy w ziemi. Zadanie będzie polegało na przygotowaniu rabaty i sianiu kwiatów, z których następnie skorzystają owady. Wcześniej jednak odbędzie się krótki wykład na temat życia płazów i gadów, a spotkanie zakończymy zabawami i konkursem z nagrodami (prosimy o zabranie długopisów).
Na tę część spotkania wymagane są wcześniejsze zapisy - pod numerem telefonu (52) 328 00 09 od poniedziałku do piątku od 7 do 15. UWAGA - Liczba miejsc jest ograniczona!!
11:50-13:00
W pawilonie akwarium terrarium i w mini zoo odbędzie się karmienie płazów i gadów oraz krótka pogadanka na ich temat. Karmienie odbywać się będzie w odstępach dziesięciominutowych w następującej kolejności: drzewołaz trójbarwny, legwan zielony, agama żaglowa, żółwie stepowe, żółwie wodne.
Spotkanie zakończymy w mini ZOO "herpetologicznymi" zgadywankami.
13:30-17:30
W pawilonie akwarium terrarium zostaną wyeksponowane wylinki węży i jaszczurek. Ponadto pracownik ZOO wyjaśni między innymi co to jest wylinka i jak przebiega proces linienia płazów i gadów. Poza tym każdy, kto rozwiąże kartę pracy otrzyma drobny upominek. Ilość kart pracy jest ograniczona.
Bilety wstępu: normalny 15 zł, ulgowy 10zł.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem