Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Wieczór z Noskowskim - Aleksandra Moliszewska, recital

Gdzie?
Wieczór z Noskowskim - Aleksandra Moliszewska, recital

Jednym z cenniejszych w Kolekcji Fortepianów i Pianin Andrzeja Szwalbego jest fortepian firmy Krall&Seidler należący niegdyś do Zygmunta Noskowskiego. Fortepian z naszej kolekcji pochodzi z ok. 1890 r. i został podarowany Noskowskiemu przez polski naród na 25-lecie działalności kompozytorskiej. W lutym br. rozpoczęliśmy cykl prelekcji i koncertów w Pałacu Starym w Ostromecku, który ma na celu przypomnienie sylwetki słynnego kompozytora. Podczas trzeciego spotkania wystąpi utalentowana Aleksandra Moliszewska.
Aleksandra Moliszewska - urodziła się w 1997 roku, naukę gry na fortepianie rozpoczęła mając 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej im. Stanisława Wiechowicza w Krakowie, w klasie mgr Olgi Łazarskiej. W 2016 r. ukończyła naukę w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie w klasie fortepianu mgr Doroty Moliszewskiej. Obecnie jest studentką II roku Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Ewy Pobłockiej. Regularnie występuje na koncertach w kraju i za granicą (Niemcy, Szkocja).
Uczestniczyła w licznych konkursach pianistycznych otrzymując liczne nagrody i wyróżnienia. Regularnie bierze udział w kursach mistrzowskich doskonaląc swoje umiejętności pod okiem wybitnych pianistów takich jak m.in.: prof. A. Jasiński (Akademia Muzyczna w Katowicach), prof. B. Kawalla (UMFC w Warszawie), prof. R. Michalak (Akademia Muzyczna w Katowicach), prof. E. Wolanin (UMFC w Warszawie), prof. Dina Joffe (Łotwa, Izrael), Philippe Giusiano (Francja), Eugene Indjic (USA/Francja), Wiera Nosina (Rosja), prof. Irina Pietrova-Chukovskaya (Rosja), prof. Martin Lysholm Jepsen. Współpracowała z takimi dyrygentami jak T. Chmiel (Krakowska Młoda Filharmonia) oraz Igor Pylatiuk (Lwowska Narodowa Orkiestra Kameralna „Akademia”). W 2012/2013 została zaliczona do grona stypendystów „Klubu Krakowskiego” otrzymując stypendium dla uzdolnionej młodzieży.
wstęp 20 zł (w cenie: tort pałacowy, kawa lub herbata)


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem