Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Bydgoski Klub Podróżnika

Gdzie?
Bydgoski Klub Podróżnika

Bydgoski Klub Podróżnika zaprasza w czwartek 12 kwietnia 2018, o godz. 18.00
Wyższa Szkoła Gospodarki, budynek K, ul. Naruszewicza
Krzysztof Błażyca
Krew Aczoli - Uganda
KREW ACZOLI. Dziesięć lat po zapomnianej wojnie na północy Ugandy. Spotkania z ofiarami Bożej Armii Oporu i wojsk rządowych. Wstrząsające wspomniena świadków i uczestników jednej z najbardziej przerażających wojen jaka miała miejsce w kraju określanym "Perłą Afryki".
Jak dziesięć lat po koszmarze wygląda życie na północy Ugandy, naznaczonej rebelią, rozpętaną przez samozwańczego proroka Josepha Kony'ego w imię... Dziesięciu Przykazań.
I co myślą Ugandzyjczycy o trzydziestu latach rządów prezydenta Yoweri Museveniego?  Wywiady, wspomnienia, realia życia w Ugandzie. Oprócz przedstawienia życia społeczności Aczoli Krzysztof Błażyca opowie również o historii konfliktu społecznego w tym regionie świata, a także o Polonii, która jak wszędzie na świecie zamieszkuje ten region.
Wydanie Krwi Aczoli, Bernardinum 2017 otrzymało Grand Prix Mediatravel 2017 w kategorii "Książka podróżnicza roku". Nagroda im. Szwarc Bronikowskiego


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem