Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Wernisaż: Alicja Kubicka. Zestaw malarski

Gdzie?
Wernisaż: Alicja Kubicka. Zestaw malarski

Malarstwo jest punktem zaczepienia, przestrzenią, obszarem badawczym, jest takim rodzajem aktywności, który pozwala z każdego gestu uczynić przeżycie. Wydaje się, że w przypadku malarstwa Alicji Kubickiej im mniej werbalizowania, tym lepiej. Jej realizacje są niezwykle samodzielne – nie potrzebują tłumaczenia poprzez frazy językowe, a raczej wnikliwego patrzenia. Chociaż już pierwsze zerknięcie w ich stronę powoduje, że płótna zaczynają nas zagadywać, stawiać pierwsze pytania.
Obrazy nie narzucają się, trochę zwodzą tekstem i uwodzą formą. Są sygnałem, zaproszeniem, by podążać szlakiem malarskiego gestu, odkrywając w nim potencjał doświadczania.
Alicja Kubicka, urodzona w 1993 r. w Bydgoszczy. Mieszka i pracuje w Trójmieście. Od października 2016 roku rezydentka Kolonii Artystów (Dolne Miasto, Gdańsk). Autorka wystaw indywidualnych (m. in. Lässt Du Dich Überraschen, Galeria Żak, Gdańsk; Jeden z drugim myśli, że malować obraz to takie proste i staromodne, Kolonia Artystów-Dolne Miasto, Gdańsk; Historie rodzinne, Kamienica 12, Bydgoszcz). Uczestniczka kilkunastu wystaw zbiorowych m. in. na terenie Trójmiasta, w Krakowie, we Wrocławiu i w Warszawie. Absolwentka Wydziału Malarstwa na ASP w Gdańsku (2017). Laureatka Grand Prix konkursu PMS Świeża Krew Galerii Socato we Wrocławiu (2017), uczestniczka wystawy Najlepsze Dyplomy na ASP w Gdańsku (2017). Autorka pracy dyplomowej „Powiększenie”, przygotowanej pod opieką Krzysztofa Gliszczyńkiego, składającej się z obrazów zainspirowanych filmem Michelangelo Antonioniego o tym samym tytule.
Kuratorka: Karolina Pikosz
Koniec 13.05.2018


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem