Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Dzień Otwarty w Schronisku dla Zwierząt

Dzień Otwarty w Schronisku dla Zwierząt

Porady weterynaryjne, behawiorystyczne, zwiedzanie schroniska i zabawa z bydgoskimi bezdomniakami. To wszystko czeka na gości 4 kwietnia podczas Dnia Otwartego w bydgoskim azylu dla zwierząt.
Bezdomność zwierząt to nie tylko lokalny problem, ale także olbrzymi i nierozwiązany problem w skali świata. Dzień Zwierząt Bezdomnych, to okazja, aby zastanowić się jak każdy z nas może włączyć się w skuteczną poprawę ich losu.
4 kwietnia (środa) w Schronisku dla Zwierząt w Bydgoszczy organizowany jest Dzień Otwarty dla wszystkich tych, którzy chcą odwiedzić schroniskowe zwierzaki, zabrać je na spacer czy obdarować smakołykami lub zabawkami.


Spacer, zabawa i porady dla właścicieli zwierząt
Na dzień otwarty w schronisku zapraszamy od godziny 10.00 do godziny 18.00. Każdy kto będzie chciał poznać schronisko „od środka” będzie mógł to uczynić. Pracownicy chętnie oprowadzą gości po schronisku, opowiedzą o swojej codziennej pracy czy przedstawią zwierzaki. Każdy kto będzie chciał wyprowadzać psiaki na spacer, poznać koty i pobawić się z nimi będzie miał taką szansę. Pracownicy schroniska chętnie opowiedzą o historii miejsca, funkcjonowaniu bydgoskiego azylu dla zwierząt i potrzebach  podopiecznych. Ponadto od godziny 16:00 do 18:00 będzie można skorzystać z bezpłatnych porad weterynaryjnych czy porad behawiorystycznych.


Można przynosić zabawki
Jeżeli ktoś chciałby podarować zwierzakom drobne prezenty to bydgoskie schronisko prosi o gryzaki i zabawki. Ponadto potrzebne są podkłady higieniczne i kosmetyki do pielęgnacji dla zwierząt (szampony czy pudry). Nieocenioną pomocą jest także żwirek drewniany dla kotów.


Warto wiedzieć:
Pomysł na ten nietypowy dzień zrodził się w 2010 roku, kiedy około stu holenderskich organizacji pomagających bezdomnym zwierzętom zebrało się konferencji poświęconej temu zagadnieniu. Uzgodniono, że ustanowienie daty poświęconej zwierzakom-przybłędom jest dobrym sposobem na popularyzację problemu.
Pomysł jest prosty: organizacje zajmujące się bezpańskimi zwierzętami mają dzięki świętu okazję do upowszechniania smutnego losu bezdomnych zwierzaków. Obchody obejmują publiczne karmienie głodnych futrzaków, organizowanie loterii, publikowanie artykułów w prasie, itp.
Jakkolwiek święto jest nowe, jego obchody szybko się rozwijają. W 2011 roku wydarzenia z nim związane odbyły się w 15 krajach na całym świecie, od Wielkiej Brytanii przez Macedonię po Gruzję, a nawet Sri Lankę.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem