Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Finał VIII Bydgoskiego Festiwalu Pięknego Czytania im. Kazimierza Hoffmana

Gdzie?
Finał VIII Bydgoskiego Festiwalu Pięknego Czytania im. Kazimierza Hoffmana

To już ósma edycja festiwalu, tym razem kierowana nie tylko do gimnazjalistów, ale i uczniów siódmych klas szkół podstawowych Bydgoszczy i regionu kujawsko – pomorskiego. Uczestnicy festiwalu konkurować będą o tytuł mistrza i wicemistrza pięknego czytania grodu nad Brdą.. Zwycięzcy zostaną uhonorowani statuetką bydgoskiej Łuczniczki. Konkurs ma na celu popularyzację książki i czytelnictwa, w tym literatury polskiej, rozwijanie aktywności czytelniczej młodzieży, propagowanie idei pięknego czytania. To również okazja poznania literatury i twórców regionu.
Konkurs składa się z 2 etapów: półfinału, który odbędzie się 6 kwietnia 2018 o godz. 9.00 w Zespole Szkół Budowlanych im. Jurija Gagarina w Bydgoszczy, ul. Jana Pestalozziego 18 oraz finału, który odbędzie się 12 kwietnia 2018 o godz. 9.30 w Salonie Hoffman Kujawsko- Pomorskie Centrum Kultury, ul. Pl. Kościeleckich 6. Wstęp wolny. Finaliści czytać będą 2 fragmenty utworów – indywidualnie wybrany fragment prozy pisarza polskiego oraz wylosowany fragment tekstu, autora polskiego, przygotowany przez organizatora. Festiwal uzupełniają warsztaty WARSZTATY Z KULTURY ŻYWEGO SŁOWA  – dwugodzinne zajęcia kierowane do grupy finalistów, jak również wszystkich chętnych i zainteresowanych, które odbędą się 10 kwietnia  2018r. w Zespole Szkół Budowlanych mi. Jurija Gagarina w Bydgoszczy. Festiwal pięknego czytania uświetni obecność pisarzy regionu, prezentacja wierszy  Kazimierza Hoffmana, patrona festiwalu, przez ludzi sceny aktorów i uczniów bydgoskich szkół, występy artystyczne młodzieży (poezja śpiewana).
Organizatorem festiwalu jest FUNDACJA BOOKCROSSING POLSKA. Partnerzy wydarzenia: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Zespół Szkół Budowlanych mi. Jurija Gagarina. Patronat medialny: Polskie Radio Pik, Expres Bydgoski, Gazeta Pomorska.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem