Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Akpatok, Mina, Gwinciński/Lubiewski

Gdzie?
Akpatok, Mina, Gwinciński/Lubiewski

wstęp 10 zł


Akpatok to minimalistyczny, eksperymentalny projekt założony przez Dawida Adrjanczyka. Jako Akpatok Ensemble, wspólnie z Niną Adrjanczyk, muzycy zaprezentują nowe kompozycje z nadchodzącego albumu Micromovements (lipiec 2017) na eksperymentalny głos, organy i manipulacje dźwiękiem.
Dawid Adrjanczyk w swoich utworach skupia się na interakcjach pomiędzy muzyką, pustką, bezruchem. Jego muzyka łączy idiom współczesnych form muzycznych, medytatywny charakter, minimalistyczną modalność. Artysta poszukuje unikalnych systemów strojenia i połączeń interwałowych. Prace nad trzecim albumem grupy muzycy zogniskowali wokół idei mikroruchów – micromovements, niedostrzegalnych fluktuacji dźwięku pobudzających do uważności, skupienia, czujności.
W 2016 roku Dawid Adrjanczyk zainicjował działalność interdyscyplinarnego projektu Co-silence (Współcisza) skupionego na kultywowaniu i ochronie zdrowego środowiska dźwiękowego. W ramach Co-silence prowadzi warsztaty oparte o autorską koncepcję quiet points i cichej ekologii. Współpracował z licznymi organizacjami, m.in. z Muzeum Narodowym w Warszawie czy Ośrodkiem Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża” w Lublinie. Koncertuje w Polsce i Europe z projektami Akpatok Ensemble i Karpaty Magiczne.
W 2015 roku w wydawnictwie Low Clouds Records ukazał się drugi album Akpatok „Two Winters, Two Springs”. Redukując instrumentarium i kompozycyjne struktury, muzycy zarejestrowali sześć minimalistycznych utworów opartych o medytatywny idiom, prowokujących do skupienia i uważności. „Two Winters, Two Springs” wprowadza odbiorców w niespieszny, wyciszony i pełen wewnętrznej koncentracji rytm kompozycji, charakterystyczny dla całej twórczości Dawida Adrjanczyka.
www.adrjanczyk.com
www.akpatok.bandcamp.com


Mina w języku galijskim to "kopalnia". Muzyka Miny zbudowana jest z erupcji, wyziewów, prymitywnych rytmów i gęstych jak magma dronów. Brzmienie Miny wylewa się z wyciągniętego spod ziemi zdezelowanego soundsystemu. Mina to ciężkie duby i jeszcze cięższe riffy wyciągnięte z kraterów i jaskiń.


Gwinciński/Lubiewski – w ciągu 10-letniej współpracy współtworzyli kwintety, kwartety i tria, a tym razem premierowo
wystąpią jako duet. Materiał, który zaprezentują wypływa z inspiracji szeroko rozumianą muzyką etniczną, ambientem,
improwizacją i tradycją yassową. Instrumentarium na ten wieczór będą tworzyć: klarnet, flet poprzeczny, gitara, organy
i perkusjonalia. Na co dzień muzycy działają w Plexus of Infinity, ponadpodziałowej inicjatywie wydawniczej,
zrzeszającej społeczności muzyczno-literackie.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem