Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Letnie Koncerty Promenadowe: Orkiestra Dęta "Brda"

Gdzie?
Letnie Koncerty Promenadowe: Orkiestra Dęta "Brda"
Orkiestra Dęta "Brda" - dyrygent Orlin Bebenow

Orkiestra powstała w roku 2014 z inicjatywy muzyków amatorów z Bydgoszczy i powiatu Nakielskiego, działa przy Parafii Najświętszej Marii Panny z Góry Karmel w Bydgoszczy. Zespół uczestniczy w różnego rodzaju imprezach w Bydgoszczy i na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego między innymi w koncertach, przemarszach, festynach, mszach świętych, dożynkach, obchodach jubileuszowych.

Orkiestra dęta "Brda" jest członkiem Polskiego Związku Chórów i Orkiestr oddziału Bydgoskiego.

Kapelmistrzem orkiestry jest dr Orlin Bebenow - instrumentalista, śpiewak, dyrygent, aranżer, kompozytor i prezes Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Bydgoszczy.

W roku 2008 został wyróżniony w konkursie kompozytorskim Ministerstwa Obrony Narodowej, a w roku 2015 zdobył II miejsce w konkursie kompozytorskim im. Diko Iliev w Montanie (Bułgaria).

W szerokim repertuarze orkiestry można znaleźć miedzy innymi marsze, znane przeboje muzyki polskiej i zagranicznej, standardy jazzowe - większość utworów jest opracowanych przez kapelmistrza orkiestry dr Orlina Bebenowa. Prezesem orkiestry jest Marta Piechowiak.

WstępWolny
do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem