Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Z cyklu MUZYCZNE TARASY: W letnim nastroju - najpiękniejsze, pieśni, arie i duety

Gdzie?
Z cyklu MUZYCZNE TARASY: W letnim nastroju - najpiękniejsze, pieśni, arie i duety
wstęp wolny
Koncert z cyklu MUZYCZNE TARASY: W letnim nastroju - najpiękniejsze, pieśni, arie i duety;Kamila Kułakowska (sopran), Dawid Różański (tenor), Rafał Tworek (fortepian)
W programie m.in. utwory: F. Chopina, I. Kalmana, J. Straussa i F. Lehara.
Kamila Kułakowska (sopran) - absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w klasie fortepianu oraz Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (2004, dyplom z wyróżnieniem). Jest laureatką wielu konkursów. Debiutowała partią Papageny w Berlinie w 2004 r. Swoje umiejętności doskonaliła podczas licznych mistrzowskich kursów wokalnych prowadzonych m.in. przez: prof. Ch. Hampe (Karlsruhe), prof. Ch. Elssnera (Drezno) oraz prof. H. Łazarską (Wiedeń). Prowadzi ożywioną działalność koncertową. Występuje na scenach zarówno w kraju jak i poza jego granicami (Austria, Bułgaria, Holandia, Niemcy, Rumunia, Szwecja). W swoim repertuarze posiada dzieła operowe, operetkowe oraz oratoryjno-kantatowe. Dużym zainteresowaniem darzy również lirykę wokalną. W jej repertuarze znajduje się ponad 200 pieśni. Obecnie współpracuje z Teatrem Wielkim-Operą Narodową w Warszawie, Operą na Zamku w Szczecinie oraz z Filharmonią Opolską, Filharmonią Pomorską i Filharmonią Szczecińską.
Dawid Różański - tenor. Absolwent wydziału wokalno - aktorskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu profesora Macieja Witkiewicza. Już podczas studiów występował na estradach i scenach w całym kraju. Debiutował jako student III roku rolą Kamila w akademickim spektaklu "Wesoła wdówka" Franciszka Lehara na scenie Opery Nova. Uczestniczył także w warsztatach prowadzonych przez Cecilię Bartoli w Kopenhadze oraz w międzynarodowych warsztatach wokalnych "Vocalissimo: The Glory of Human Voice" we Florencji. Jest zdobywcą wielu nagród. Koncertuje w kraju i za granicą jest jednym z najciekawszych śpiewaków operowych młodego pokolenia.
Rafał Tworek - urodził się w Bydgoszczy; pochodzi z Solca Kujawskiego, gdzie w wieku 4 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie. W 1999 r. ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Ireny Skabar Galon. Studia pianistyczne rozpoczął w 1999 r. w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Jerzego Sulikowskiego uzyskując dyplom w 2004 r. Obecnie pracuje w macierzystej uczelni na wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem