Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Wernisaż wystawy prac grupy plastycznej Kujawskiego Uniwersytetu III Wieku

Gdzie?
Wernisaż wystawy prac grupy plastycznej Kujawskiego Uniwersytetu III Wieku
prace seniorów w KPCK - już od czwartku :)


Oznacz jako nieprzeczytane

Jędrzej Kubiak <jedrzej.kubiak@kpck.pl>
Śr 2016-07-06 09:35
 1 załącznik
grupa plast~.JPG

ODPOWIEDZODPOWIEDZ WSZYSTKIMPRZEŚLIJ DALEJ
Oznacz jako nieprzeczytane

Jędrzej Kubiak <jedrzej.kubiak@kpck.pl>
Wt 2016-07-05 08:34
Do:
Jędrzej Kubiak <jedrzej.kubiak@kpck.pl>;
 1 załącznik
grupa plast~.JPG

Galeria Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, Plac Kościeleckich 6, zaprasza na:
Wystawę prac grupy plastycznej Kujawskiego Uniwersytetu III Wieku
Salon Hoffman KPCK, Plac Kościeleckich 6, wystawa czynna od 7 do 27 lipca 2016.
Wernisaż w czwartek, 7 lipca o godz. 18.00
Od wielu lat Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy prowadzi warsztaty plastyczne dla seniorów. Spotykają się raz w tygodniu, czasem częściej i przez kilka godzin oddają się swojej pasji. Pomagam zorganizować im pracę, służę merytoryczną pomocą, czasem zmuszam do wykonywania jakiegoś plastycznie niełatwego zadania ale staram się nie ingerować w sposób ich wypowiedzi. Każdy z nich ma swój własny język plastyczny i pomagam tylko się w nim odnaleźć, nauczyć, że w sztuce szczerość jest najważniejsza. Część pracuje regularnie, również w domu i dopracowała się już dużej swobody artystycznej wypowiedzi. Są świadomi własnych możliwości i ograniczeń, językiem plastycznym operują z dużą swobodą. Ale nawet dla tych, dla których zajęcia są tylko przyjemną formą spędzania czasu jest to czas ważny. Stają się ludźmi bogatszymi wewnętrznie, wrażliwszymi, bardziej tolerancyjnymi dla inności. W grupie zdecydowanie przeważają kobiety . . .
Koniec roku uniwersyteckiego sprzyja podsumowaniom i stąd coroczna wystawa, na której pojawiają się najlepsze prace i można spojrzeć na siebie z dystansu. 
Zapraszamy, emocjonalność i urok prac przekona wszystkich, że każdy z nas ma coś do zaoferowania i zrobić można to zawsze . . .
Katarzyna Wolska
do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem