Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Sztuka w samo południe

Gdzie?
Sztuka w samo południe
Sztuka w samo południe to cykl spotkań poświęconych sztuce i szeroko rozumianej kulturze, adresowanych do osób w wieku 60+. W ramach spotkań proponujemy dyskusje o sztuce współczesnej oraz działania twórcze, które rozwijają procesy poznawcze, doskonaląc sprawność manualną poprzez poznawanie różnych technik i form plastycznych. 

Tematem lipcowego spotkania jest: Temat: Design - poczuj, posmakuj, dotknij!

Design to zjawisko. Obejmuje niemal wszystkie dziedziny naszego życia i nie ma określonej postaci. Jego głównym założeniem jest ułatwianie i udoskonalanie, ma być przyjazny, już nie tylko człowiekowi, lecz także zwierzętom czy przyrodzie. Dotyczy zarówno rzeczy materialnych jak i swoistych "zdarzeń" pozostałych na etapie projektu. Podczas zajęć sztuka użytkowa i wszystko co mieści się pod pojęciem designu przedstawione zostanie wieloaspektowo stając się pretekstem do sentymentalnej podróży w przeszłość, kiedy wzornictwo przemysłowe dopiero się rodziło. Część warsztatowa pomoże natomiast rozwinąć możliwości percepcyjne uczestników w odniesieniu do przedmiotu - nie tylko tego w codziennym użyciu, ale także prezentowanego na wystawach. Pobudzenie empatii poprzez rozwijanie wrażeń pozawzrokowych jak dotyk, smak czy zapach pozwoli zrozumieć "język rzeczy" i rozwinie kreatywne myślenie. Każdy uczestnik będzie miał możliwość zaprojektowania fragmentu własnej wystawy z wykorzystaniem poszczególnych realizacji z zakresu polskiego designu. Warsztaty pozwolą uczestnikom nie tylko "zaprzyjaźnić" się z przedmiotem, ale także pobudzą potencjał designerski tkwiący w każdym z nas.

Spotkanie poprowadzi Honorata Gołuńska - asystentka w Dziale Grafiki Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Od 2013 roku doktorantka w zakresie Nauk o Sztuce w Zakładzie Muzealnictwa. Członkini Studencko-Doktoranckiego Koła Naukowego post-ART (UMK). Autorka wystaw graficznych oraz publikacji naukowych. Interesuje się wystawiennictwem sztuki najnowszej, a przede wszystkim grafiki, sztuki stosowanej i designu. 

Zapisy kierować na adres: piotr.wasowski@galeriabwa.bydgoszcz.pl 
lub pod numerem telefonu: 52 339 30 62
wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona
do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem