Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Malowanie światłem – warsztaty ruchu i obrazu dla dzieci

Gdzie?
Malowanie światłem – warsztaty ruchu i obrazu dla dzieci
Malowanie światłem - warsztaty ruchu i obrazu dla dzieci

godz. 14:00, 15:00, 16:00

wstęp wolny

Technika użyta w warsztatach jest nowatorską techniką wideo, w której ślady światła są cyfrowo chwytane i zachowane w projekcji wideo tworząc trwające, jednak efemeryczne, wizualne doświadczenie. Obrazy stopniowo nawzajem się przenikają tworząc dynamiczną i nieprzewidywalną narrację.

Technika ta wprowadza związek pomiędzy fizycznym ruchem, a malarstwem (sztuką wizualną), jest przejściem z przestrzeni trójwymiarowej do wirtualnego "płótna? ekranu projekcji wideo.

Obrazy wideo powstają pod wpływem ruchu. Dzieci z przymocowanymi do ciała światełkami LED poruszają się według określonych schematów ruchowych. Program komputerowy śledzi ich ruchy przy pomocy kamery i prezentuje trajektorię poruszającego się ciała w projekcji wideo.

Prowadzi to do malowania światłem na żywo. Tak więc na poziomie wizualnym świetlny obraz reprezentuje ruch ciała w większej skali czasowej niż właściwy performance odbywający się w czasie rzeczywistym.

Warsztaty wykorzystują naturalną dla dzieci ciekawość oraz skłonność do wyrażania siebie poprzez energię ruchową i "zatrudniają" tę energię do wykonywania przez dzieci aktywności artystycznej jaką jest malowanie.

Projekt ten wskaże dzieciom możliwości płynące z zastosowania nowych technik dla tworzenia na żywo i bez wysiłku różnorodnych, barwnych obrazów i będzie równocześnie okazją do wspaniałej zabawy.

Organizatorzy zapraszają zatem dzieci w wieku 5-12 lat, rodzice oczywiście również mile widziani.

Prośba o zapisy na adres mailowy: warsztatyruchobraz@yahoo.com

Warsztaty prowadzone będą z grupami dzieci (grupy o liczebności do 10 osób). Prosimy zapisywać się zatem: chętni do 1-szej grupy na godz. 14.00, do 2-giej grupy na godz.15.00, do trzeciej grupy na godz. 16.00. Proponujemy pracę w małych grupach co uatrakcyjni zajęcia i umożliwi indywidualne zaangażowanie każdego dziecka w prowadzone zajęcia.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Warsztaty poprowadzą Michał Osowski i Patrycja Lewandowska.

Michał jest artystą interdyscyplinarnym działającym w Holandii i w Polsce. Studiował w Instytucie Sonologii (muzyka elektroakustyczna) w Królewskim Konserwatorium w Hadze i kompozycję w Konserwatorium Muzycznym w Rotterdamie, jak również techniki interaktywne w IRCAM w Paryżu. Specjalizuje się w tworzeniu interaktywnych systemów integrujących ruch fizyczny z dźwiękiem i projekcją wideo, w których ważną rolę odgrywają element aktywnego i spontanicznego uczestnictwa i zaangażowania odbiorcy oraz współpraca z artystami różnych dyscyplin. Swoje projekty realizuje w różnych formach: otwarte sesje dla spontanicznych uczestników, warsztaty z dziećmi, czy publiczne performance z udziałem zaproszonych artystów.

Patrycja jest tancerką i choreografką. Ukończyła studia na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi na specjalizacji Choreografia i Techniki Tańca. Uczęszczała do studium Tańca Współczesnego MTT działającego przy Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Była tancerką Teatru Tańca Gest w Bydgoszczy. Pracowała w Szkole Tańca Bohema jako instruktor tańca z osobami dorosłymi, młodzieżą i dziećmi prowadząc zajęcia z laboratorium ruchu, tańca współczesnego, improwizacji i dziecięcej manufaktury tanecznej. Od 4 lat regularnie praktykuje jogę doskonaląc swoje umiejętności w tej dziedzinie na studiach podyplomowych na AWF w Warszawie. W swojej praktyce tanecznej dużą uwagę poświęca pracy nad koncentracją, przepływem energii.
do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem