Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Rzeka Muzyki 2016: Bellezza Opera Trio – słynne arie na sopran, tenor i baryton

Gdzie?
Rzeka Muzyki 2016: Bellezza Opera Trio – słynne arie na sopran, tenor i baryton
Agnieszka Adamczak-Hutek (sopran),Marcin Hutek (baryton) oraz Mikołaj Adamczak (tenor). Każdy z ich koncertów staje się prawdziwym muzycznym świętem - na co dzień Agnieszka, Marcin i Mikołaj występują bowiem jako uznani soliści w kraju i za granicą. Artyści zdążyli już zasłynąć wśród melomanów doskonałymi i porywającymi, a często i zaskakującymi interpretacjami najbardziej znanych operowych i operetkowych arii, duetów i tercetów, przebojów muzyki klasycznej i współczesnej oraz musicalowych hitów.
Spektakle z udziałem Bellezza Opera Trio - to zawsze wyjątkowe wydarzenia muzyczne z dużą dozą rozrywki i humoru. 
W kraju i za granicą współpracowali z takimi dyrygentami jak : Jakub Hrůša , Michael Jurowski, Eivind Gullberg Jensen, Jochen Rieder, Ingo Metzmacher, Massimo Zanetti, Andrea Battistoni, Gabriel Chmura, Mieczysław Dondajewski, Marcin Sompoliński, Grzegorz Wierus.
Młode gwiazdy scen operowych  znalazły czas, by zagrać dla bydgoszczan podczas Rzeki Muzyki. Jako trio i solowo, występowali na wielu scenach całego świata:  na Międzynarodowym Festiwalu dla Młodych Śpiewaków Operowych w Kammeroper Schloss Rheinsberg w Niemczech, w USA podczas Wielkiej Gali PASO w Chicago, na Zürcher Festival der Künste. Brali udział w międzynarodowym projekcie "Phoenix" w Teatro Helena Sáe Costa w Porto, Al Hussein Theater w Ammanie w Jordanii, Opera de Oviedo w Hiszpanii, Auditorio Beluarte w Pampelunie, Opernhaus Zurich i wielu innych. 

Rzeka Muzyki to pierwszy i jedyny w Polsce cykl koncertów na wodzie z udziałem międzynarodowych artystów. Organizatorem koncertów jest miasto Bydgoszcz. Projekt "Rzeka Muzyki" jest propozycją dla wszystkich turystów oraz mieszkańców Bydgoszczy, którzy na nowo chcą odkryć uroki zarówno muzyki klasycznej, jak i niebanalnej scenerii miasta nad Brdą. 

Podczas wydarzenia na scenie występują muzycy, prezentując niekiedy zupełnie inne spojrzenie na powagę tzw. "kultury wysokiej". W roku 2015, podczas drugiej edycji koncertów na wodzie odbyło się 9 występów. Przez 2 miesiące wakacji, w cotygodniowych spotkaniach, na scenie wystąpiło 90 artystów, prezentując 140 utworów na 76 instrumentach. Na widowni zasiadali melomani w każdym wieku, rodziny z dziećmi, oraz goście z innych miast. Wraz z ostatnim koncertem, wszystkie muzyczne spotkania przyciągnęły łącznie 20 tysięczną publiczność. To prawie dwa razy więcej niż podczas pierwszej edycji.

Jednak Rzeka Muzyki to nie tylko zwyczajne muzyczne doznania. Koncertom towarzyszyły bowiem dodatkowe atrakcje, jeszcze bardziej umilające niedzielne wieczory nad Brdą. Bydgoska publiczność miała okazję oklaskiwać grę na 4 parach skrzypiec jednocześnie, koncert fortepianowy na 8 rąk, muzyczne premiery oraz projekty przygotowane specjalnie na Rzekę Muzyki. Na Rybim Rynku odbył się pierwszy w Polsce koncert w powietrzu nad rzeką.

Ubiegłoroczną nowością był cykl Rzeka Muzyki Młodych, skierowany do młodego odbiorcy i przez młodych artystów realizowany. Na scenie zagrali wówczas Mary Komasa, Blackbery Hills i Pawbeats. Na widowni pojawiał się jednak pełen przekrój wiekowy, bawili się zarówno juniorzy jak i seniorzy. Po raz pierwszy także odbył się koncert, w ramach którego artysta został wybrany w głosowaniu przez mieszkańców. Oddano wówczas prawie 12 tysięcy głosów. Rzeka Muzyki na stałe wpisała się już w wakacyjny kalendarz wydarzeń. Dzięki temu, Bydgoszcz kojarzona jest jako Miasto Muzyki na Wodzie, natomiast publiczność może spodziewać się zawsze dużych wrażeń podczas koncertów nad Brdą. Kolejne muzyczne spotkania już w lipcu.

Niedziele lipca i sierpnia godz. 19:00 - amfiteatr przy Operze Nova
do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem