Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Rzeka Muzyki 2016: Romuald Szałek - Mistrz fletów podłużnych.

Gdzie?
Rzeka Muzyki 2016: Romuald Szałek  - Mistrz fletów podłużnych.
          Romuald Szałek jest muzykiem specjalizującym się w grze na fletach podłużnych, kompozytorem muzyki autorskiej, aranżerem. Przez lata swojej działalności twórczej stworzył własny styl, którego nie da się jednoznacznie zdefiniować, przyporządkować poszczególnym gatunkom muzycznym. Jego twórczość łączy w sobie elementy popu, klasyki, jazzu oraz muzyki rozrywkowej.  
Przez lata swojej działalności twórczej koncertował z sukcesami w kraju i zagranicą (Niemcy - regularne cykliczne koncerty w Berlinie, Austria, Szwecja, Włochy, Bośnia i Hercegowina).   

Romuald Szałek wraz z zespołem zagrają podczas Rzeki Muzyki m.in. utwory z najnowszej płyty "Music for you"

Rzeka Muzyki to pierwszy i jedyny w Polsce cykl koncertów na wodzie z udziałem międzynarodowych artystów. Organizatorem koncertów jest miasto Bydgoszcz. Projekt "Rzeka Muzyki" jest propozycją dla wszystkich turystów oraz mieszkańców Bydgoszczy, którzy na nowo chcą odkryć uroki zarówno muzyki klasycznej, jak i niebanalnej scenerii miasta nad Brdą. 

Podczas wydarzenia na scenie występują muzycy, prezentując niekiedy zupełnie inne spojrzenie na powagę tzw. "kultury wysokiej". W roku 2015, podczas drugiej edycji koncertów na wodzie odbyło się 9 występów. Przez 2 miesiące wakacji, w cotygodniowych spotkaniach, na scenie wystąpiło 90 artystów, prezentując 140 utworów na 76 instrumentach. Na widowni zasiadali melomani w każdym wieku, rodziny z dziećmi, oraz goście z innych miast. Wraz z ostatnim koncertem, wszystkie muzyczne spotkania przyciągnęły łącznie 20 tysięczną publiczność. To prawie dwa razy więcej niż podczas pierwszej edycji.

Jednak Rzeka Muzyki to nie tylko zwyczajne muzyczne doznania. Koncertom towarzyszyły bowiem dodatkowe atrakcje, jeszcze bardziej umilające niedzielne wieczory nad Brdą. Bydgoska publiczność miała okazję oklaskiwać grę na 4 parach skrzypiec jednocześnie, koncert fortepianowy na 8 rąk, muzyczne premiery oraz projekty przygotowane specjalnie na Rzekę Muzyki. Na Rybim Rynku odbył się pierwszy w Polsce koncert w powietrzu nad rzeką.

Ubiegłoroczną nowością był cykl Rzeka Muzyki Młodych, skierowany do młodego odbiorcy i przez młodych artystów realizowany. Na scenie zagrali wówczas Mary Komasa, Blackbery Hills i Pawbeats. Na widowni pojawiał się jednak pełen przekrój wiekowy, bawili się zarówno juniorzy jak i seniorzy. Po raz pierwszy także odbył się koncert, w ramach którego artysta został wybrany w głosowaniu przez mieszkańców. Oddano wówczas prawie 12 tysięcy głosów. Rzeka Muzyki na stałe wpisała się już w wakacyjny kalendarz wydarzeń. Dzięki temu, Bydgoszcz kojarzona jest jako Miasto Muzyki na Wodzie, natomiast publiczność może spodziewać się zawsze dużych wrażeń podczas koncertów nad Brdą. Kolejne muzyczne spotkania już w lipcu.

Niedziele lipca i sierpnia godz. 19:00 - amfiteatr przy Operze Nova
do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem