Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

FPP: Twarzą w twarz | słuchowisko w reż. Mai Kleczewskiej

FPP: Twarzą w twarz | słuchowisko w reż. Mai Kleczewskiej

Informacje od Organizatora:
Słuchowisko będzie dostępne od 5 grudnia od g. 18.00 przez 24 h na platformie VOD Teatru Polskiego w Bydgoszczy: www.vod.teatrpolski.pl (bezpłatnie)
Scenariusz słuchowiska jest częścią scenariusza spektaklu pt. „Twarzą w twarz”, koprodukcji Teatru Powszechnego w Warszawie i Teatru Polskiego w Bydgoszczy, którego premiera odbędzie się w marcu 2021.
Ingmar Bergman w swojej twórczości skupiał się na badaniu wnętrza psychiki człowieka w ekstremalnej sytuacji. Skupiał się na ludziach odizolowanych od świata zewnętrznego. Swoich bohaterów zamykał na „wyspie” - w relacjach rodzinnych, w państwach objętych stanem wyjątkowym.
Zamknięci w czterech ścianach poddajemy próbie nasze więzi. Widzimy jak pod lupą relacje, które nam umykały w natłoku innych spraw. Przymusowa konfrontacja z drugim i sobą samym prowadzi do wglądu? Do szaleństwa? Zobaczymy się „jak w Zwierciadle”? Czy będziemy mieć odwagę, żeby stanąć, ze sobą i ostatecznym twarzą w twarz?
Bergman jest Przewodnikiem po czasie „kwarantanny” - zamknięcia, izolacji, wglądu i konfrontacji. Przeprowadza nas przez proces przemiany. Intymny proces transformacji i przewartościowania. I śmierci.
Coraz mocniej dociera do nas, że nastał czas śmierci. Śmierci, której nie sposób pojąć, opłakać, zrozumieć. Czy chcemy tego, czy nie, śmierć potrzebuje reprezentacji, po to jest sztuka - film, teatr, literatura, malarstwo - żeby dzięki reprezentacji nie dopuścić do traumatycznego, niewyrażonego zapisu lęku.
Artysta wciąż poszukuje języka na oswojenie nie oswajalnego. Sztuka wciąż stara się wyprzedzić rzeczywistość. To powinność Sztuki. Próbować. (Maja Kleczewska / Łukasz Chotkowski)
Reżyseria: Maja Kleczewska
Scenariusz: Maja Kleczewska, Łukasz Chotkowski
Dramaturgia: Łukasz Chotkowski
Muzyka: Cezary Duchnowski
Producentka, asystentka reżyserki: Michalina Żemła
Występują: Karolina Adamczyk, Aleksandra Bożek, Andrzej Kłak, Dagmara Mrowiec-Matuszak, Piotr Stramowski, Julian Świeżewski, Małgorzata Witkowska
Realizacja dźwiękowa Andrzeja Brzoski. Nagrania dokonano w studiu dźwiękowym Teatru Polskiego Radia.


____________________
Kalendarz wydarzeń 
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej  (Android i iOS).  
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl  
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem