Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Materia i gest - wernisaż

Gdzie?
Materia i gest - wernisaż

Swoje prace zaprezentują artyści związani z bydgoskim Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym – Sara Gackowska i Piotr Tołoczko.
Piotr Tołoczko pokaże swoje grafiki, a Sara Gackowska – biżuterię. Artystka ukończyła studia magisterskie na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w Pracowni Biżuterii i Form Użytkowych. Studiowała Biżuterię w Saimaa University of Applied Sciences w Finlandii oraz zdobyła licencjat w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. W centrum zainteresowań Gackowskiej jest kamień, jak mówi: szczególnie eksperymentalny sposób pracy z tym nieprzewidywalnym materiałem. To niewyjaśnione i nieprzewidywalne fascynuje mnie najbardziej i opisuje naturę kamienia najlepiej, jako niewyczerpalne źródło”.
Z kolei Piotr Tołoczko ukończył studia na kierunku Grafika w pracowni prof. Bogumiły Pręgowskiej oraz studia na kierunku Rzeźba u prof. Macieja Szańkowskiego na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. W 2011 roku uzyskał stopień naukowy Doktora Sztuk Plastycznych. Od 2010 roku jest wykładowcą na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy, w Zakładzie Sztuk Wizualnych na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska. Prowadzi Galerię Innowacji promującą sztukę i technologie. W swojej pracy poszukuje intermedialnego działania gestu w sztuce. Brał udział w kilku wystawach indywidualnych, zbiorowych i kilku konkursach graficznych. Zajmuje się grafiką, rysunkiem, rzeźbą oraz instalacją.
Wstęp wolny.


 ______________________
Kalendarz wydarzeń  odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).   
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem