EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Artyści w Bohemie: Tomasz i Marek Sekielscy

Gdzie?
Artyści w Bohemie: Tomasz i Marek Sekielscy

Tomasz i Marek Sekielscy  - twórcy głośnego dokumentu o pedofilii w kościele „Tylko nie mów nikomu” będą gośćmi spotkania inaugurującego XI sezon cyklu Artyści w Bohemie.
Tomasz Sekielski to reporter, korespondent wojenny, twórca filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych i autor książek. Uznany dziennikarz przez lata związany był z redakcjami TVN, TVN24, TVP1, TVP Info, Wprost, Nowa TV, Wirtualnej Polski i Onetu. Za swoją pracę został wyróżniony najważniejszymi nagrodami dziennikarskimi i telewizyjnymi jak Grand Press, Wiktor, Telekamery, Mediatory czy Nagroda im. Andrzeja Woyciechowskiego.  To on w 2006 roku ujawnił wraz w Andrzejem Morozowskim  w programie „Teraz MY!” rozmowy pomiędzy grupą polityków Prawa i Sprawiedliwości z jedną z posłanek Samoobrony, co dało początek słynnej „aferze taśmowej”.
Dziennikarz gościć będzie w Bohemie wraz z bratem -  Markiem Sekielskim, producentem filmowym i telewizyjnym. To on współtworzył m.in.  takie programy jak: “Fakty TVN”, “Teraz Ja”, „Po prostu – program Tomasza Sekielskiego”, “Teoria spisku” czy “Teraz My!”.
Bracia stoją za głośną produkcją „Tylko nie mów nikomu”, w której oddają głos ofiarom księży pedofilów. Wstrząsający dokument bezkompromisowo obnażający przypadki wykorzystywania seksualnego dzieci przez duchownych polskiego Kościoła został zamieszczony w maju w serwisie YouTube.  Do tej pory obejrzały go  blisko 23 miliony osób.
Bracia Sekielscy zapowiedzieli na jesień premierę drugiego filmu o pedofilii w Kościele. Film „Zabawa w chowanego” ma być poświęcony m. in. powiązaniom między Kościołem a organami ścigania, pobłażającymi księżom oskarżonym o przestępstwa seksualne.
Kolejny film ma się ukazać pod koniec przyszłego roku. Jak zdradzają twórcy, będzie to próba odpowiedzi na pytanie, czy Jan Paweł II walczył z pedofilią wśród duchownych. „Nie zamierzamy niszczyć pomnikowej postaci Świętego Papieża-Polaka ustawionej na cokole naszej narodowej dumy, ale chcemy dotrzeć do prawdy, o której znaczeniu w życiu człowieka tak często i dużo mówił Jan Paweł II” -  zapowiada Tomasz Sekielski.
Twórcy równolegle pracują też nad dokumentem o największej aferze finansowej ostatnich lat - aferze SKOK-ów. Jednym z wątków będzie upadłość SKOK Wołomin, która kosztowała kilka miliardów złotych.
Tomasz i Marek Sekielscy to bydgoszczanie. Dzień przed spotkaniem w Bohemie, odsłonią swoje podpisy w Bydgoskiej Alei Autografów. Tym samym dołączą do grona wyjątkowych osobowości, które swoją pracą i działalnością przyczyniają się do promocji Miasta i budują jego pozytywny wizerunek.
Wśród dotychczas uhonorowanych bydgoszczan są znani sportowcy, politycy, filmowcy, lekarze, przedsiębiorcy, m.in. Irena Szewińska, Jerzy Hoffman, Rafał Blechacz, Zbigniew Boniek, Tomasz Gollob, Irena Santor, prof. Marek Harat, Beata Mikołajczyk czy  Krzysztof Herdzin.


 ______________________
Kalendarz wydarzeń
    odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem