Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Pinky Loops + Hanowska/Karnowski

Gdzie?
Pinky Loops + Hanowska/Karnowski

Kobiecy duet Pinky Loops prezentuje nowe aranżacje znanych standardów muzyki rozrywkowej na elektrycznych instrumentach: skrzypcach i wiolonczeli z wykorzystaniem loopera, czyli elektronicznego urządzenia do tworzenia pętli muzycznych. Podczas swoich występów na żywo wgrywają podkłady, zapętlając je i dogrywając do nich kolejne partie w czasie rzeczywistym i nakładają kolejne „ścieżki” dźwiękowe na siebie, co daje bardzo efektowne rozwiązania harmoniczne. Taki sposób występów odróżnia je od innych zespołów często korzystających z gotowych podkładów.
W repertuarze zespołu znajduje się muzyka filmowa i standardy rockowe w nowych aranżacjach oraz własne kompozycje.

Hanowska/Karnowski – spotkanie osobowości muzycznych o podobnym rodzaju wrażliwości. Duet porusza się w obszarach muzycznego minimalizmu, generując dźwięki za pomocą akustycznego instrumentarium wspomaganego szczyptą elektroniki. Skrzypce Olgi Hanowskiej dobrze korespondują z zabawkami (handpan, kalimba, perkusja, perkusjonalia) Marcina Karnowskiego. We wrześniu ukaże się płyta zatytułowana „Fika”, która jest efektem tej muzycznej pogawędki. Na koncercie usłyszymy materiał z tego albumu.

Koncerty odbędą się na dziedzińcu Biblioteki Głównej (Stary Rynek 24), wstęp wolny.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem