Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Bydgoszcz z kajaka - Stary i Nowy Kanał Bydgoski

Bydgoszcz z kajaka - Stary i Nowy Kanał Bydgoski

Bydgoszcz to miasto wody. Przepływa przez nią nie tylko rzeka Brda czy Wisła ale i Kanał Bydgoski. Na zwiedzanie tego ostatniego z poziomu kajaka zapraszamy już w ostatnią sobotę lipca(28.07).
Swoją podróż prowadzoną przez najstarszą drogę wodną w Polsce zaczniemy przy marinie mieszczącej się na tyłach Klubu Sportowego Gwiazda. Z tego miejsca rozpoczniemy krótki spacer, dzięki któremu poznamy historię i urok Starego Kanału Bydgoskiego. Po powrocie do mariny wsiądziemy w kajaki i ruszymy w naszą małą podróż. Po drodze mamy do pokonania odnogę Nowego Kanału czyli śluzę Czyżkówko i remontowaną śluzę Okole. Po opuszczeniu gościnnych wód Nowego Kanału wpłyniemy na rzekę Brdę skąd dopłyniemy do HSW Łuczniczka. Po drodze poznawać będziemy historię mijanych miejsc.
Zapisy:
Na spływ obowiązują zapisy mailowe. Aby zapewnić sobie miejsce należy wysłać wiadomość na adres obywateldziala@gmail.com. Jedna osoba może zarezerwować max. 2 miejsca. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Opłaty:
Spływ jest darmowy natomiast mogą pojawić się dodatkowe opłaty jeśli uda nam się ześluzować na śluzie miejskiej (ok. 5 zł od kajaka).
Wiek uczestników:
Osoby poniżej 18 roku życia mogą brać udział wyłącznie pod opieką dorosłych.
Finał:
Kończymy ok. g. 14.00 w okolicy HSW Łuczniczka
Zadania współfinansowane ze środków Miasta Bydgoszcz.


____________________
Kalendarz wydarzeń
    odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem