Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Magdalena Durda-Dmitruk: Artystki polskie w Paryżu XX-XXI w.

Gdzie?
Magdalena Durda-Dmitruk: Artystki polskie w Paryżu XX-XXI w.

Magdalena Durda-Dmitruk: "Artystki polskie w Paryżu XX-XXI w." wykład
Wątek polskich artystek tworzących na emigracji w Paryżu był niejednokrotnie poddawany głębszej refleksji w odniesieniu do belle epoque (przełomu XIX i XX w.) oraz dwudziestolecia międzywojennego w rozważaniach na temat różnych zjawisk, np. emancypacji, wystaw światowych, kolonii artystycznych (m.in. École de Paris). Natomiast w odniesieniu do działalności współcześnie tworzących w Paryżu artystek opracowań jest niewiele. Wykład ma na celu przybliżenie kontekstu twórczości artystek osiadłych w Paryżu od początku XX w. po te tworzące we Francji obecnie. Od m.in. Meli Muter, Olgi Boznańskiej, Alicji Halickiej, Sary Lipskiej, po twórczynie, które udały się do Francji w latach 60., 70. czy 80. XX w. jak Gabriela Morawetz, Małgorzata Paszko, Aliska Lahusen, Joanna Flatau, Kassia Knap, Ewa Kuryluk i in.
WstępWolny
Magdalena Durda-Dmitruk
Dr historii sztuki, kuratorka i organizatorka przedsięwzięć popularyzujących sztukę współczesną i fotografię (m.in. Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej). Wykładowca zagadnień sztuki współczesnej w Kolegium Edukacji Artystycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie.


______________________
Kalendarz wydarzeń
  odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej  (Android i iOS).  
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl  
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem