Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

O żabach w zoo botaniku

Gdzie?
O żabach w zoo  botaniku

W najbliższą niedzielę 10 czerwca żaby i ich świat poznawać będziemy aż w dwóch miejscach Myślęcinka: w zoo i Ogrodzie Botanicznym.
Przed nami spotkanie wyjątkowe, bo siły w pokazywaniu świata żab połączyły zoo i ogród botaniczny. W godzinach 10.30-17 można nie tylko poznawać krajowe gatunki zielonych płazów, ale także w terenie zobaczyć ich środowisko życia. Najpierw warto zajrzeć do zoo, gdzie w strefie płazio-gadziej w dziale ptaki czekać będą układanki, wykreślanki, kolorowanki oraz gra terenowa pn. „Żaby i ich świat”. Tradycyjnie już przygotowano kartę pracy (prosimy o zabranie długopisów). Zwiedzając ogród należy szukać podpowiedzi rozwieszonych przy alejkach. Każdy, kto prawidłowo rozwiąże zadanie, otrzyma zakładkę lub naklejkę.
W Ogrodzie Botanicznym natomiast punkt ulokowany będzie przy pierwszej bramie wejściowej przy ulicy Konnej. Przygotowano zabawę memory, krzyżówki, quizy oraz grę terenową pn. „Żaby i ich świat 2”. Ze specjalną kartą pracy zwiedzimy Ogród Botaniczny i zgodnie ze wskazówkami na mapie poszukujemy odpowiedzi. Tutaj też za prawidłowo wykonane zadanie można zgarnąć zakładkę lub naklejkę. Gry terenowe i zabawy różnią się w obu punktach, warto więc wybrać się zarówno do zoo, jak i do botanika. Karty będą wydawane od 10.30 do 16, a odbiór nagród tylko do godziny 17. Ponadto, po 10 pierwszych osób biorących udział w obu grach terenowych, które zjawią się w jednych z punktów startowych, otrzyma po jednej bezpłatnej wejściówce do zoo. Chęć udziału w obu grach należy zgłosić w punktach startowych, aby otrzymać specjalne kartki z pieczątkami.
„Żaby i ich świat” – to spotkania w ramach akcji edukacyjnej prowadzonej wspólnie przez Ogród Zoologiczny i Ogród Botaniczny w Myślęcinku pn. „Co w przyrodzie trajkocze”. Celem akcji jest przybliżanie życia płazów i gadów.


______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl 
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem