Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego - edycja 13

Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego - edycja 13

Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego, edycja 13.
Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego to najstarszy, nieprzerwanie organizowany nocny maraton w Polsce! Zawody są kultowe bowiem gromadzą na starcie stałych uczestników, którzy są symbolem wartości jaką niesie sport a w szczególności biegi maratońskie!
Te zawody, to wielka atrakcja dla uczestniczących w niej osób. Bieg, bowiem rozgrywany jest w nocy w przepięknej scenerii Plant Bydgoskich w unikalnej scenerii, wzdłuż unikatowych zabytków hydrotechniki jakimi są śluzy rodem z XVIII w. na Kanale Bydgoskim, który jest najstarszym śródlądowym kanałem wodnym na obecnym terytorium Polski czynnym do dnia dzisiejszego.
To wyjątkowe w skali kraju przedsięwzięcie każdego roku spotyka się z licznym zainteresowaniem, potwierdzającym jego rosnący prestiż i powszechne uznanie wśród zawodników. Towarzyszące inicjatywie liczne atrakcje, sprawiają, że każdy uczestnik, poprzez czynny udział bądź dopingowanie, może poczuć ducha sportowej atmosfery i doświadczyć artystycznych wrażeń.
Wszyscy zawodnicy otrzymują autorskie, nietuzinkowe odlewane medale, wyjątkowe okolicznościowe koszulki i niespotykane jak na warunki w kraju bogate pakiety startowe. Oferujemy też oryginalne pamiątkowe profesjonalne numery startowe elektroniczne zapisy i pomiar czasu. Zawsze też coś nam gra, głośno i na żywo co jest dużą atrakcją dla biegaczy i kibiców! Klasyfikacja odbywa się aż na 10. dystansach!
Jak pokazują kolejne edycje, w wydarzeniu uczestniczą maratończycy nie tylko z Bydgoszczy a w większości z całego kraju, a także biegacze z Litwy, Łotwy, Szwecji, Czech, Słowacji, Niemiec, Francji, Belgii, Hiszpanii, USA, Kanady, Ukrainy i Białorusi.
Rekordy trasy to 3:16:32 kobieta i 2:42:00 mężczyzna.
Obecnie przygotowujemy 13 edycję zawodów, które odbędą się 16 czerwca 2018.
Podobnie jak w zeszłym roku proponujemy uczestnikom aż 10 dystansów, już od 4,2km dla mniej zaawansowanych a skończywszy na królewskim dystansie dla wymagających czyli 42,195 km! Wszyscy uczestnicy niezależnie od pokonanego dystansu otrzymują identyczny pakiet startowy i medal!
Zapisy trwają do 28.05 br. a kod rabatowy, z którego można skorzystać podczas opłacania wpisowego to: wpogonizaduchem2018.
W tym roku przed zawodami zagra zespół MISTAH LEGO. W ich utworach słychać inspiracje z wielu przenikających się źródeł – od dźwięków reprezentowanych przez jamajskich i angielskich artystów sceny reggae/dub, po fascynację elektroniką i hip-hopem lat 80-tych. Na tym połączeniu bazuje unikalny styl Mistah Lego.
Witryna organizatora: http://polskiemaratony.pl/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1 
Regulamin – http://polskiemaratony.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=931
Opłata 90zł, kod promocyjny uprawniający do opłaty w wys. 80zł: wpogonizaduchem2018


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem