Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Klasyczna muzyka filmowa

Gdzie?
Klasyczna muzyka filmowa

KLASYCZNA MUZYKA FILMOWA
Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis
Krzysztof Dobosiewicz dyrygent
muzyka z filmów m.in.: Pluton, Star Trek, Lista Schindlera, Egzorcysta, Prometeusz
Bilety do nabycia na www.bilety24.pl w kasie biletowej FP
oraz w Biurze Podróży „Wakacyjny świat” ul. Magnuszewska 8, Bydgoszcz tel. 52 320 52 29
Kolejny autorski projekt Krzysztofa Dobosiewcza, do którego nie trzeba specjalnie melomanów przekonywać, a zwłaszcza sympatyków muzyki filmowej. Tym razem zabrzmi hitowa klasyka z obrazów wielkiego ekranu, obsypanych najbardziej prestiżowymi nagrodami z Oscarem na czele. Między innymi: Pluton – dramat wojenny, na którego ścieżce dźwiękowej motywem przewodnim jest słynne Adagio Barbera; kultowy film s.f. Star Trek – otrzymał Grammy (2009) za muzykę Michaela Giacchino, amerykańskiego kompozytora ścieżek dźwiękowych do filmów, seriali telewizyjnych i gier komputerowych; Lista Schindlera w reż. Spielberga, z oscarową muzyką Johna Townera Williamsa – amerykańskiego kompozytora, głównie muzyki filmowej, dyrygenta i pianisty, który stworzył partytury do prawie stu filmów.
Krzysztof Dobosiewicz ukończył warszawską Akademię Muzyczną w klasie skrzypiec Zenona Bąkowskiego i Henryka Palulisa, kompozycję u Bogusława Schaeffera oraz dyrygenturę w Akademii Muzycznej Mozarteum w Salzburgu w klasie Waltera Hagengrolla. Od ponad 20 lat mieszka i pracuje w Finlandii, gdzie aktywnie popularyzuje muzykę polską przy okazji różnorodnych projektów artystycznych, z których „Klasyka horrorów”, „Lunapark” – widowisko muzyczne dla dzieci i „Video games – Superheroes” czy muzyka „Nie z tej ziemi” były już prezentowane w FP.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem