EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

98. Urodziny św. Jana Pawła II w Wiatraku

Gdzie?
98. Urodziny św. Jana Pawła II w Wiatraku

98. Urodziny św. Jana Pawła II w „Wiatraku”
Nagrane w Krakowie, specjalne przesłanie Wandy Półtawskiej dla „Wiatraka”, finał konkursu „Gdzie jest Papież?”, Msza św. dziękczynna za życie polskiego Papieża, spektakl, koncert. Zapraszamy w piątek (18 maja) na wszystkie uroczystości związane z 98. urodzinami św. Jana Pawła II.
O godz. 16.00 w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II przy ul. Bołtucia 7 rozpocznie się finał konkursu „Gdzie jest Papież?”. Konkurs trwał od niedzieli (13 maja) do środy (16 maja) na stronie fundacji i na profilu na Facebooku. Tych, którzy prawidłowo odpowiedzieli na cztery pytania konkursowe, związane z publikowanymi zdjęciami Jana Pawła II, fundacja zaprosiła na finał: gwarantujemy im świetną zabawę, podczas której dostaną wyjątkowe zadania do wykonania, będą mogli dokładnie obejrzeć nasz Dom i przypomnieć sobie, co mówił do nas św. Jan Paweł II.
Ostateczna rozgrywka będzie miała miejsce o godz. 18.00 w sali widowiskowej, gdzie najlepsi odpowiadać będą na pytania związane z polskim papieżem. Nagroda dla zwycięzcy to dwuosobowa pielgrzymka do Włoch, podczas której odwiedzi m.in. grób św. Jana Pawła II.
O godz. 17.00 w kościele MBKM (ul. Bołtucia 5) odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna za życie Jana Pawła II.
O godz. 18.00 organizatorzy zapraszają do sali widowiskowej Domu Jubileuszowego JPII (ul. Bołtucia 7) na spektakl o polskim papieżu w wykonaniu dzieci z Przedszkola „U Karolka”, ostateczny finał konkursu "Gdzie jest Papież?" i wręczenie nagrody głównej oraz koncert.
Podczas tego spotkania wzostanie wyświetlone także specjalne przesłanie dla uczestników uroczystości od Wandy Półtawskiej pt. "Kim dla Ciebie jest Jan Paweł II?". Wieloletnia przyjaciółka Karola Wojtyły była zaproszona na piątkową uroczystość do Bydgoszczy, ale z powodów zdrowotnych nie może przyjechać.


_____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem