EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Bydgoski Klub Podróżnika

Gdzie?
Bydgoski Klub Podróżnika

Bydgoski Klub Podróżnika zaprasza w czwartek 26 października 2017, o godz. 18.00
Wyższa Szkoła Gospodarki, budynek K, ul. Naruszewicza
ALICJA KUBIAK I JAN KURZELA
PLEMIONA INDONEZJI: OSTATNIE POKOLENIA
Indonezja jest największym wyspiarskim krajem świata. Składa się z około 18 000 wysp. Jej tereny zamieszkuje ponad 300 różnych grup etnicznych. Indonezja to różnorodność natury: wspaniałe wulkany, gęsta, dzika dżungla, plaże i cudowne rafy koralowe, a także wiele wspaniałych światów w jednym miejscu.
Autorzy opowiedzą o różnorodności kulturowej, bogactwie natury i nadal jeszcze nieskażone cywilizacją terenach oraz plemionach Dani, Korowajowach i Asmatach.
Historia "dzikich" plemion, choć częściowo dotkniętych procesem cywilizowania, które nadal żyją według zasad wytyczonych przez swoich przodków. Dowiemy się również o ludożercach i łowcach głów jak np. Korowaje czy Asmaci, także o plemionach, które prowadziły łowicko- rolnicze życie jak na przykład Dani.
Każde z tych plemion zamieszkuje inny region Papui, ma inne zwyczaje i wierzenia, ale każde z nich potrafi być tak samo niebezpieczne, jak i niezwykle ciekawe.
W Dolinie Baliem autorzy żyli z rdzenną społecznością wiosek Dani, Suroba i Sumpaima, gdzie odwiedzili około 350 letnią mumię wodza plemienia Kurulu, Obia, Korowaje, ludzie drzew. Tutaj weszliśmy już do świata ludożerców. Ostatni przypadek ludożerstwa miał miejsce w 1991r. Powody, z których był zjadany drugi człowiek wcale nie są takie oczywiste jak do tej pory przypuszczaliśmy. Podczas prelekcji postaramy się wytłumaczyć na czym polegał cały proces zjadania człowieka. Każdy fragment zabitego był bowiem zjadany według specjalnych wytycznych i pozycji w klanie. Większość Korowajów obecnie zeszła z drzew i żyje już na ziemi..
Asmaci  w Atsy - wioskiOmandesep iPirien, Asmaci są bardzo utalentowanymi rzeźbiarzami. Ich prace w drewnie słynne są na cały świat.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem