Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Pieśni Fryderyka Chopina i Ignacego Jana Paderewskiego

Pieśni Fryderyka Chopina i Ignacego Jana Paderewskiego

Informacje od Organizatora:
Jesiennym spotkaniem w siedzibie Towarzystwa Muzycznego im. I. J. Paderewskiego rozpoczniemy Nowy Sezon Artystyczny 2017/2018, uczcimy 4. rocznicę śmierci Felicji Gwincińskiej, wieloletniej Prezes Towarzystwa Muzycznego oraz 157. rocznicę urodzin Ignacego Jana Paderewskiego.
wstęp wolny
sala koncertowa  Towarzystwa Muzycznego im. I. J. Paderewskiego, ul. Skargi 7, Bydgoszcz
specjalny WYKŁAD
Rodzina Ignacego Paderewskiego i jego lata młodzieńcze na Ukrainie
dra h. c. Jerzego Stankiewicza, wiceprezesa Zarządu Oddziału Krakowskiego ZKP
Młodzieńczy okres życia Paderewskiego od Kuryłówki, poprzez Winnicę i Żytomierz do wyjazdu do Warszawy. Temat ukazujący aktualny stan wiedzy i pamiątek materialnych po Paderewskich na dzisiejszej Ukrainie.
Jerzy Stankiewicz (ur. w Wilnie), muzykolog i historyk, (Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński). Jako prezes (w latach 1994-2016) i wiceprezes (od stycznia 2016 r.) zarządu Oddziału Krakowskiego Związku Kompozytorów Polskich zajmuje się promocją polskiej muzyki współczesnej w kraju i za granicą. Życiem i twórczością Paderewskiego interesuje się od czasu seminarium dr E. Dziębowskiej, która w Instytucie Muzykologii UJ utworzyła Ośrodek Dokumentacji Muzyki Polskiej XIX i XX wieku im. I. J. Paderewskiego. Odbył podróże po Podolu śladami Paderewskiego (Winnica, Żytomierz). Pracował w Muzeum Paderewskiego w Morges (pod opieką Mme Rity Rosenstiel) nad dokumentami źródłowymi.
oraz
KONCERT pieśni Fryderyka Chopina i Ignacego Jana Paderewskiego
w wykonaniu
Kamili Kułakowskiej, sopran
przy fortepianie Dorota Kuczyńska
Kamila Kułakowska (sopran) – absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Swoje umiejętności doskonaliła podczas licznych mistrzowskich kursów wokalnych prowadzonych m.in. przez: prof. Ch. Hampe (Karlsruhe), prof. Ch. Elssnera (Drezno) oraz prof. H. Łazarską (Wiedeń). Jest laureatką wielu konkursów wokalnych.  Debiutowała partią Papageny w Berlinie w roku 2004. Prowadzi ożywioną działalność koncertową. Występuje na scenach zarówno w kraju jak i poza jego granicami (Austrii, Bułgarii, Holandii, Niemiec, Rumunii, Szwecji).
Dorota Kuczyńska – pianistka-kameralistka, korepetytor wokalny, absolwentka Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Jerzego Godziszewskiego i prof. Marii Murawskiej.  Jako akompaniator bierze udział w wielu konkursach i kursach wokalnych, m in. prowadzonych przez: maestrę Fedorę Barbieri, prof. Helenę Łazarską, maestrę Marię Fołtyn, prof. Jadwigę Rappé, prof. Petera Tschaplika, Janusza Monarchę, prof. Piotra Bednarskiego, prof. Ryszarda Karczykowskiego, prof. Leonarda Mroza, maestrę Teresę  Żylis – Gara, maestrę Stefanię Toczyską. Od 2012 r. współpracuje z prof. Uwe Heilmannem na letnich Międzynarodowych Kursach dla Wokalistów. Koncertuje jako solistka i kameralistka w kraju, a także za granicą.
Koncert jest współfinansowany ze środków Miasta Bydgoszczy


 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem