Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Debata: Solidarność, autonomia, samoorganizacja. Inna polityka jest możliwa

Gdzie?
Debata: Solidarność, autonomia, samoorganizacja. Inna polityka jest możliwa

Solidarność, „totalny ruch społeczny” – takim mianem określił fenomen solidarności pierwszy jej badacz, francuski socjolog Alain Touraine.


 O jego sile zadecydowało, że był on syntezą pracowniczego zrywu i powstania narodowego, "zmową powszechną przeciwko rządowi” jak pisał sto lat wcześniej Edward Abramowski wskazując konieczność budowy autonomicznego kontr-społeczeństwa, do którego miała prowadzić samoorganizacja i kooperacja. Pytanie o społeczną autonomię staje się znowu niezwykle aktualne wobec krzepnącej władzy kapitału  i zmierzającej do autorytaryzmu władzy państwa. Odpowiedzi szukać trzeba we wszystkich sferach życia, od kultury po gospodarkę, ale jej ostateczny kształt musi być polityczny.


 Zapraszamy do uczestnictwa w debacie z udziałem dr Ewy Alicji Majewskiej, filozofki feministycznej, dr Beaty Kowalskiej, socjolożki i feministki oraz dr. Krystiana Szadkowskiego, redaktora naczelnego czasopisma "Praktyka Teoretyczna".


 Debata prowadzona będzie przez publicystę i dziennikarza, Edwina Bendyka.


 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem