Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Wernisaż wystawy Małgorzaty Szymankiewicz - REFLECT VIEW

Gdzie?
Wernisaż wystawy Małgorzaty Szymankiewicz - REFLECT VIEW

koniec 30.07.2017


Na wystawie REFLECT VIEW Małgorzata Szymankiewicz zaprezentuje cykl prac odwołujących się do problemu powszechnej nadprodukcji obrazów we współczesnej kulturze wizualnej. Przedmiotem zainteresowania artystki stały się materialne świadectwa reklamowych i marketingowych działań przyjmujące postać tablic, banerów, witryn oraz gablot zaśmiecających przestrzeń publiczną. Szymankiewicz poddaje je obróbce wykorzystując post-malarskie sposoby obrazowania. Zwraca tym samym uwagę na nieświadome naśladowanie przez artystów mechanizmów funkcjonowania rynku i reklamy, które to znajdują odzwierciedlenie nie tylko w sposobach prezentacji prac, ale i w procesie budowania pozycji młodych twórców.


MAŁGORZATA SZYMANKIEWICZ ur. w 1980 w Poznaniu. Studia na Wydziale Edukacji Artystycznej i na Wydziale Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Obecnie asystentka w Pracowni Malarstwa Akademii Sztuki w Szczecinie. W 2015 roku obroniła doktorat z teorii malarstwa. Bezpośrednio nawiązuje do tradycji polskiego i światowego malarstwa abstrakcyjnego.


kurator: Karolina Leśnik


Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


 


 


 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem