Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Wernisaż wystawy: Miasto - Ludzie - Pamięć - wspomnienie dawnej Bydgoszczy

Gdzie?
Wernisaż wystawy: Miasto - Ludzie - Pamięć - wspomnienie dawnej Bydgoszczy

5 czerwca (poniedziałek), o godz. 18.00, zapraszamy do Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego UKW (ul. Berwińskiego 4) na spacer po dawnej Bydgoszczy, śladem działalności berlińskich architektów. Kilkanaście wielkoformatowych plansz prezentowanych w Muzeum przeniesie Państwa do miasta śmiałych wizji i pionierskich rozwiązań architektonicznych. Wiele budynków zaprojektowanych przez światowej sławy twórców przełomu XIX i XX w. możemy podziwiać do dziś – trwają dumnie, pyszniąc się wspaniałym detalem i majestatyczną formą, inne tak jak Teatr Miejski w Bydgoszczy zachowały się jedynie na fotografiach, pocztówkach, we wspomnieniach najstarszych mieszkańców Grodu nad Brdą. Wystawa przybliża sylwetki głównych architektów tzw. „Małego Berlina” oraz ich dzieła.


O perłach bydgoskiej architektury opowie dr Daria Bręczewska – Kulesza oraz dr Agnieszka Wysocka. Ekspozycji towarzyszą dodatkowe atrakcje, m.in. premierowy pokaz zabytkowego Sztandaru Towarzystwa Młodzieży „Naprzód” działającego od lat dwudziestych przy bydgoskiej Parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy Placu Piastowskim oraz prezentacja widokówek ze zbiorów Pracowni Pamięci Bydgoszczan i Regionu Biblioteki Uniwersyteckiej. Wydarzenie jest jednym z działań zaplanowanych w ramach realizacji projektu wystawienniczego „Miasto – Ludzie – Muzeum” (szczegóły na stronie www.muzeum@ukw.edu.pl).


Wystawa czynna w dn. 5 czerwca – 13 października 2017 r. Wstęp wolny!

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem