Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Jarmark Świętojański

Gdzie?
Jarmark Świętojański

wstęp wolny


 Na Starym Rynku znów będzie wesoło, kolorowo i smacznie.


 W uświęconym tradycją miejscu odbędzie się coroczny Jarmark Świętojański organizowany przez Galerię Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Organizatorzy zapraszają wszystkich, nie tylko bydgoszczan, którym bliska sercu jest polska tradycja.


 Folklor i płynące z niego inspiracje, we wszystkich dziedzinach, od sztuki poprzez rzemiosło,  zdobnictwo, modę i kulinaria znajdą Państwo w niedzielę na Rynku. Rzeźby, kosze, obrazy, hafty, koronki, ceramikę i mnóstwo innych drobiazgów, które nadadzą naszym domom niepowtarzalny charakter, przyjazne, szyte i drewniane zabawki dla dzieciaków, biżuterię dla pań i panów przywiozą artyści z Kujaw, Kaszub, Pałuk i innych polskich regionów. Będziemy mogli rozkoszować się ich pięknem, a kupując sprawić przyjemność sobie i przyjaciołom, z poczuciem, że są to rzeczy niepowtarzalne, a poprzez osadzenie w tradycji niezmiernie nam bliskie.


 Strawę duchową uzupełni przepyszne jadło i napitki, w tym tak ulubione przez bydgoszczan: gęsina, pitne miody czy litewskie przysmaki. Dawnych wspomnień czar odkryjemy wśród antyków i staroci.


 A kiedy już zakupimy u kowala podkowę na szczęście będziemy mogli odtańczyć kujawiaka wraz z Ziemią Bydgoską, czy Jabłoneczką z Sadek, posłuchać pieśni i tańców innych regionów. W bardziej współczesne muzyczne klimaty zabierze nas Big Band z Mroczy.


 Gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie i miło spędzi czas z rodziną i przyjaciółmi na Starym Rynku w godzinach od 10.00 do 18.00.


 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem