Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Eko Dzień Dziecka

Gdzie?
Eko Dzień Dziecka

Dzień Dziecka w stylu eko
Na wszystkie małe i większe dzieci, które przybędą 3 czerwca do Centrum Handlowego Auchan Bydgoszcz czeka solidna dawka wiedzy o tym, jak lepiej dbać o środowisko naturalne. W programie liczne animacje i warsztaty kreatywne, plastyczne oraz edukacyjne!
Warsztaty „Ekologiczny Dzień Dziecka” i akcja „EKOodpowiedzialni” w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz to wspaniała okazja nie tylko do wspólnej zabawy w rodzinnym gronie, lecz również do uczenia się dobrych, ekologicznych nawyków.
Podczas radosnego świętowania goście dowiedzą się, jak lepiej troszczyć się o potrzeby naszej planety. Wśród roślin i leśnych dekoracji najmłodsi i ich rodzice będą mogli się przekonać, że codzienne czynności, takie jak segregowanie śmieci oraz odpowiedzialne korzystanie z wody i energii elektrycznej pozytywnie wpływają na środowisko.
Na odwiedzających leśne stanowisko „EKOodpowiedzialnych” czekają warsztaty plastyczne, edukacyjne kolorowanki, krzyżówki czy rebusy. Dzieci będą mogły również własnoręcznie ozdobić torby na zakupy czy zagrać w edukacyjną ekologiczną grę planszową XXL. Dodatkowo każdy, kto odwiedzi leśne stoisko, otrzyma sadzonkę drzewka, którą będzie mógł potem zasadzić w przydomowym ogrodzie lub na balkonie.
Maluchy wraz z rodzicami wezmą również udział w „Ekologicznym Dniu Dziecka”, w trakcie którego odbędą się warsztaty recyklingowe, warsztaty tworzenia ekokostiumów i zajęcia plastyczne. Podczas wspólnej zabawy najmłodsi wykonają m.in. zabawki z tektury, pianek i opakowań oraz ubrania z kartonu, papieru i worków jutowych. Nie zabraknie również malowania buziek w bajkowe motywy.
Akcja „EKOodpowiedzialni” i warsztaty „Ekologiczny Dzień Dziecka” odbędą się w sobotę 3 czerwca w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz przy ulicy przy ulicy Rejewskiego 3 w Bydgoszczy. Akcja „EKOodpowiedzialni” będzie trwała w godzinach 11.00 - 17.00, a „Ekologiczny Dzień Dziecka” – od 10.00 do 16.00. Szczegóły na stronie www.auchanbydgoszcz.pl.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem