Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Sylwester polskich przebojów

Gdzie?
Sylwester polskich przebojów
Zabawę rozpoczniemy o godz. 22.00, a zakończymy o 1.30. Na scenie zagrają: Urszula z zespołem, zespół coverowy Nalepa Gra Nalepę oraz Ewa Kryza z zespołem. Zaprezentuje się również Rewia Taneczna "Rising Stars Revue". O północy odbędzie się tradycyjnie kilkuminutowy pokaz sztucznych ogni.

Wykonawcy: 
Urszuli z pewnością nikomu przedstawiać nie trzeba. Na polskiej scenie muzycznej pojawiła się w 1977 r., kiedy jako amatorka zdobyła główną nagrodę, Złoty Samowar, w eliminacjach do Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Rozkwit jej kariery nastąpił w pierwszej połowie lat 80-tych, kiedy rozpoczęła współpracę z Budką Suflera i liderem zespołu, Romualdem Lipką. "Fatamorgana 82", "Luz blues w niebie same dziury", "Totalna hipnoza" czy wreszcie "Dmuchawce, latawce, wiatr" to utwory, które do dziś nucą fani Urszuli. Później nastąpił amerykański etap jej kariery: kilkumiesięczna trasa po USA w latach 1987-88, a następnie czteroletni pobyt za oceanem. Po powrocie do kraju przypomniała o sobie fanom albumem "Biała droga". Na swoim koncie artystka ma też ciekawe duety m.in. z zespołami Czarno-Czarni i Pectus.

Nalepa Band powstał w listopadzie 2008 roku w Pile z inicjatywy Mirosława Nalepy - gitarzysty, wokalisty, kompozytora, autora tekstów oraz współtwórcy takich formacji bluesowych jak: New Time, Bracia Nalepy czy Nadmiar. Występują pod hasłem "Nalepa gra Nalepę", bo biorąc pod uwagę więzy krwi, wynikające ze wspólnych korzeni obu rodzin - tej z Rzeszowszczyzny i tej z Wielkopolski - niejako oczywistym stał się fakt propagowania tego dorobku przedwcześnie zmarłego Tadeusza Nalepy. Zespół wykonuje utwory z różnych okresów twórczości artysty.

Ewa Kryza pochodzi z rodziny muzykalnej, od dziecka pobierała naukę w szkole muzycznej i uczestniczyła w warsztatach wokalnych. W 2008 r. wydała pierwszą płytę "Pod Palmami". Dwa lata później wystąpiła w programie TVP2 "Szansa na sukces" z repertuarem Zbigniewa Wodeckiego. Obecnie pracuje nad materiałem na płytę. Muzyka na niej utrzymana będzie w konwencji pop - rock. Oprócz własnej twórczości, wykonuje również tzw. covery polskich oraz zagranicznych wykonawców.

Rewia Taneczna "Rising Stars Revue" została stworzona w 2001 roku przez tancerza i choreografa, Konrada Bikowskiego. Rewia prezentuje spektakle rewiowe, taneczno-muzyczne i plenerowe, tematyczne pokazy taneczne, warsztaty integracyjne, naukę tańca z atrakcjami typu: fire show, LED show, pokazy akrobatyczne, taniec w kielichu, mimowie, szczudlarze itd.
do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem