Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

PIEŚNI ROŚLINNE - warsztaty wokalno-ziołowe

Gdzie?
PIEŚNI ROŚLINNE - warsztaty wokalno-ziołowe

Informacje od Organizatora:
Warsztaty odbędą się 21 września (czwartek) w godz. 17.00 – 20.00 w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.
Niegdyś śpiew i muzyka towarzyszyły życiu każdego człowieka, wielu codziennym czynnościom, jak i celebracji ważnych momentów w życiu, zmian pór roku, świąt.
Rośliny i zioła były lekiem na różne dolegliwości, a także nośnikiem wielu znaczeń. Wraz ze zwiększeniem tempa życia, nasze głosy zamknęły się, a ziemia weszła w nasze posiadanie. Nie korzystamy już z należytym szacunkiem z jej owoców, nie odpłacamy się wdzięcznością za to, że możemy tu żyć...
Nasze spotkanie będzie okazją do ponownego zbliżenia się do natury, a także kontemplacji ewolucji zależności, jakie pojawiły się w relacji między człowiekiem, a naturą, dzięki której jest i funkcjonuje w świecie.
PODCZAS ZAJĘĆ:
- Wykonamy ćwiczenia oddechowe, emisyjne i wokalne.
- Poznamy rys historyczny śpiewu białego.
- Nauczymy się kilku pieśni tradycyjnych od podstaw, które zawierają w swych tekstach motywy roślinne (m.in. konopie, rozmaryn, lawenda, róża, ruta).
- Zapoznamy się z symboliką oraz właściwościami roślin, które pojawiają się w utworach. Od tej pory będziemy mogli świadomie wykorzystywać je w naszej diecie oraz podczas leczenia podstawowych dolegliwości w zaciszu domowym.
- Powąchamy, dotkniemy i zobaczymy na własne oczy bohaterów naszych pieśni, popijając przy tym napar z owoców dzikiej róży, będącej bombą witaminy C!
PROWADZENIE:
Anna Niestatek - wokalistka, performerka i edukatorka muzyczna. Poszukiwaczka indywidualnych, awangardowych form ekspresji wokalnej, dyrygentka Bydgoskiej Orkiestry Improwizowanej. Ogromną inspiracją w działaniach artystycznych jest dla niej metoda pracy „Voice and Body” Zygmunta Molika. W swym projekcie solowym |fontAnna|, tworzy kolaże dźwiękowe wyłącznie z głosu (album „Voicollages”).
Autorka projektów, m.in.: ”Projektor głosu”, „Lekcja języka”, „PIEŚŃ W PRZESTRZEŃ”, cyklu webinarów „PIEŚŃ W MIEŚCIE”. Pomysłodawczyni i koordynatorka festiwalu „TOO MUCH – sztuka dla klimatu”. Uczestniczka wielu praktyk pracy z głosem, m.in. z Olgą Szwajgier, Pauliną Miu - Zielińską, Lidie Kotliński, Jackiem Hałasem, Olgą Lidią-Kozłowską, a także projektów: „Laboratorium Technik Wokalnych”, „Powszechna Improwizacja” oraz „Laboratorium dźwiękowe”. Współpracowała m.in. z Pracownią „Uwolnij swój głos” (Radom), Muzeum Narodowym w Gdańsku, Studiem Piosenki METRO w Poznaniu, Szkołą Muzyczną NOW MUSIC, Chatą Numinosum (Warszawa), Fundacją Nowa Sztuka Wet Music.
ZAPISY:
Galeria Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej
SMS: 517 799 994
lub e-mail: galeria@kpck.pl
Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy trwają do 08.09.2023 r.
CENA :
110 zł
Zajęcia adresowane są do osób od 16 roku życia.


______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w  Bydgoszczy  miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej  (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl  
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand