Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

FOCUS Ice Swimming Bydgoszcz Festival 2022

Gdzie?
FOCUS Ice Swimming Bydgoszcz Festival 2022

Rekordzista Guinnessa w zimowym pływaniu będzie rywalizował w Brdzie! Wielkie odliczanie do FOCUS Ice Swimming Bydgoszcz Festival 


Ponad trzystu zawodników z całej Polski stanie na starcie czwartej edycji FOCUS Ice Swimming Bydgoszcz Festival, którą zaplanowano na sobotę, 26 listopada. Wśród nich zobaczymy Krzysztofa Kubiaka dzierżącego rekord Guinnessa w długości dystansu pokonanego w lodowatej wodzie. 


Kubiak wystartuje – a jakże – na najdłuższym z dystansów zaproponowanych przez organizatorów bydgoskiej imprezy, czyli 1000 metrów. Ale jego rekord jest zdecydowanie bardziej okazały. W wodzie o temperaturze zaledwie 3,8 stopnia Celsjusza pokonał aż 4705 metrów. Zajęło mu to niespełna półtorej godziny. 


W Bydgoszczy Kubiak będzie miał godnych konkurentów. Na liście startowej znajduje się bowiem chociażby obrońca tytułu na królewskim dystansie, czyli Piotr Konopacki. Do Brdy wskoczy także Bartłomiej Kubkowski, który w tym roku sięgnął w Głogowie po tytuł wicemistrza świata w lodowym pływaniu na dystansie kilometra. 


W gronie 300 zgłoszonych zawodników nie zabraknie innych znanych w środowisku postaci, które mają na koncie sukcesy międzynarodowe. Jedną z nich jest Monika Jadczak, która ma na koncie tytuł wicemistrzyni Europy AG w aquathlonie (rywalizacja składa się z biegu i pływania) wywalczony w hiszpańskim Bilbao. Jadczak broni także tytułu na 100 oraz 250 metrów. 


Podobnie jak w ubiegłym roku podczas FOCUS Ice Swimming Bydgoszcz Festival rywalizacja będzie toczyła się na pięciu dystansach indywidualnych (100, 250, 450, 750 i 1000 metrów) oraz w sztafetach 4 x 100 metrów. - Mamy jeszcze ostatnie wolne miejsca. Ze względu na duże zainteresowanie zwiększyliśmy limity na niektórych dystansach – mówi Eryk Dominiczak, współorganizator ISBF. 


Scenerią zawodów będzie tradycyjnie Wyspa Młyńska, która zyskała na atrakcyjności dzięki dokończeniu remontu Młynów Rothera oraz uporządkowaniu terenu w ich otoczeniu. O bezpieczeństwo uczestników zadbają tradycyjnie ratownicy z bydgoskiej stacji WOPR oraz PCK Bydgoszcz. Wsparcia udzieli również po raz kolejny OSP Fordon. 


Od pierwszej edycji sponsorem głównym wydarzenia jest miasto Bydgoszcz. Od 2020 roku Ice Swimming Bydgoszcz Festival jest ambasadorem marki Aktywna Bydgoszcz. Od 2021 roku impreza zyskała wsparcie Centrum Handlowego Focus, który został sponsorem tytularnym imprezy. - Dzięki temu możemy ponownie zaprosić do odbierania pakietów startowych w naszej galerii w przeddzień tej wyjątkowej rywalizacji – podkreśla Gregory Petrus, dyrektor CH Focus. 


Pakiety startowe będzie można odbierać w CH Focus przy ulicy Jagiellońskiej 39-47 w piątek, 25 listopada w godzinach 14:00-20:00. Stoisko zostanie zorganizowane na parterze przy wejściu od strony Bierhalle (od ul. Jagiellońskiej) w sąsiedztwie windy. Na osoby, które zdecydują się przyjść i odebrać pakiet w Focusie, czekają specjalne upominki. 


Rywalizacja podczas FOCUS Ice Swimming Bydgoszcz Festival 2022 rozpocznie się w sobotę, 26 listopada o godzinie 8:30. Potrwa do około godziny 15:00. 


Harmonogram zawodów – sobota, 26 listopada


7:00 – otwarcie biura zawodów
8:00 – OFICJALNE OTWARCIE
8:30 – start wyścigów na 100 metrów
10:20 – start wyścigu na 750 metrów
11:10 – start wyścigu na 1000 metrów
12:00 – start rywalizacji sztafet 4 x 100 metrów
12:50 – start wyścigów na 450 metrów
13:50 – start wyścigów na 250 metrów
po zakończeniu ostatniej konkurencji – ceremonia wręczenia nagród


Serdecznie zapraszamy!


______________________
Kalendarz wydarzeń
  odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej  (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand