Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Zaduszki z muzyką Andrzeja Zauchy

Gdzie?
Zaduszki z muzyką Andrzeja Zauchy

Informacje od Organizatora:
Już 28 października zapraszamy na koncert zaduszkowy z muzyką Andrzeja Zauchy w Fabryce Lloyda!
Przez ten wieczór poprowadzą nas:
Kasia Moś
Janusz Szrom
Dominika Jaszczyńska
Paweł Wolsztyński
Adela Konop
Mateusz Wiśniewski
Otwarcie obiektu: 18:00
Koncert 20:00
Bilety:
I Pula 69 zł
II Pula 79zł
III Pula 89 zł
—> https://goingapp.pl/.../zaduszki-z.../pazdziernik-2022
—> https://bkb.pl/81067-4028f
—> https://sklep.ebilet.pl/80501843339247626
*Cena biletu zależy od terminu zakupu, po wyprzedaniu I Puli, dostępne będą bilety z Puli II i III.
Andrzej Zaucha (ur. 12 stycznia 1949 w Krakowie, zm. 10 października 1991 w Krakowie) - polski wokalista jazzowy i piosenkarz, także saksofonista altowy i perkusista, instrumentalista, aktor, z zawodu zecer. Był muzycznym samoukiem.
W młodości Zaucha trenował kajakarstwo, był trzykrotnym mistrzem kraju, wytypowano go nawet na IO w Tokio w 1964 roku, ale zrezygnował z udziału na olimpiadzie na rzecz kariery muzycznej. Debiutował jako perkusista w amatorskim zespole Czarty. Później został solistą grupy Telstar. W latach 1968-1971 był wokalistą jazzrockowej grupy Dżamble (m.in. piosenka "Wymyśliłem Ciebie", album Wołanie o słońce nad światem). Wystąpił z nią m.in. na SFJ Jazz nad Odrą 69 we Wrocławiu. W 1971 związał się z zespołem Anawa, z którym nagrał LP Anawa. W latach 1973-1979 śpiewał i grał w zespołach rozrywkowych za granicą. Od 1980 występował solo w muzyce. Współpracował z jazzmanami, m.in. z Jarosławem Śmietaną, Michałem Urbaniakiem i Janem Ptaszynem Wróblewskim, oraz z zespołami jazzu tradycyjnego Old Metropolitan Band jako perkusista, Beale Streer Band i Playing Family jako wokalista.
Z Big Bandem Wiesława Pieregorólki nagrał LP A. Zaucha, wydany przez Muzę. Związany był także z zespołami rockowymi - Grupą Doctora Q i Kwadratem. W roku 1990 z Andrzejem Sikorowskim i Krzysztofem Piaseckim występował w utworzonej wspólnie grupie Sami. Dokonał licznych nagrań dla archiwum Polskiego Radia, płytowych i dla filmu. Wystąpił w epizodycznych rolach w filmach Miłość z listy przebojów (reż. Marek Nowicki), Misja specjalna (reż. Janusz Rzeszewski) i Trzy dni bez wyroku (reż. Wojciech Wójcik). Zagrał w bufet-operze Kur zapiał (muz. Jan Kanty Pawluśkiewicz, libretto Wiesław Dymny), śpiewogrze Pozłacany warkocz (muz. Katarzyna Gaertner, libr. T. Kijonka) i w musicalu Pan Twardowski (muz. Janusz Grzywacz, libr. Krzysztof Jasiński)
Po występie na Festiwalu w Opolu w 1988 roku stał się jedną z największych gwiazd muzyki rozrywkowej w Polsce. Jego popularne piosenki to: "Czarny Alibaba" z repertuaru Heleny Majdaniec, "C'est la vie - Paryż z pocztówki", "Byłaś serca biciem”czy „Bądź moim natchnieniem”.


______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w  Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).        
______________________      
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl              
______________________      
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand