Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Czysta Puszcza Bydgoska

Czysta Puszcza Bydgoska

Wspólnie dbajmy o Puszczę Bydgoską!
Spacerujesz po lesie, biegasz, a może jeździsz na rowerze – ta akcja skierowana jest właśnie do Ciebie. Już tradycyjnie zapraszamy wszystkich mieszkańców Bydgoszczy do wspólnego sprzątania Puszczy Bydgoskiej.
Pierwsza edycja „Czystej Puszczy Bydgoskiej” miała miejsce dokładnie sześć lat temu. Zaczęło się od kilku osób, które biegając po Puszczy, nie potrafiły być obojętne na postępującą degradację lasu. Postanowili coś z tym zrobić i zainicjowali jego sprzątanie. Dziś to już zorganizowana inicjatywa ekologiczna, która przyciąga coraz więcej uczestników i wywołuje pozytywne emocje.
Spotkajmy się 9 czerwca 2018r. o godzinie 9:30 na skraju lasu przy ulicy Dąbrowa w Bydgoszczy. Na starcie, każdy z uczestników otrzyma rękawiczki, worki foliowe oraz opiekę organizatorów. Można przyjść z rodzinami, przyjaciółmi i zwierzętami. Wspólnie wyruszymy w las i pokażemy, że nie jest nam obojętne środowisko naturalne.
Z roku na rok, rośnie zarówno liczba wspierających akcję, jak i liczba zebranych worków odpadów. Wzmacniajmy świadomość proekologiczną oraz budujmy społeczną odpowiedzialność za wartości wynikające z ochrony środowiska, zwłaszcza lasów.
Po wspólnym sprzątaniu Puszczy organizatorzy zapraszają na piknik w pięknych okolicznościach przyrody – bo właśnie w lesie. Nie bądźmy obojętni na otaczające nas środowisko.
Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego.


______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl 
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand