Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Aktywni i dojrzali na Kujawach i Pomorzu

Gdzie?
Aktywni i dojrzali na Kujawach i Pomorzu

Po gorącym przyjęciu w Toruniu, tym razem w Bydgoszczy zagości autorska wystawa Pauliny Komorowskiej, będąca rezultatem projektu fotograficznego pn. "Aktywni i dojrzali na Kujawach i Pomorzu".
Bardzo wymowne kadry wystawy "Aktywni i dojrzali na Kujawach i Pomorzu" zwracają uwagę na rosnący udział osób starszych w społeczeństwie. W obliczu narastającego kultu młodości autorka pokazuje ludzi dojrzałych jako aktywnych fizycznie i duchowo, ciekawych, inspirujących dla młodszego pokolenia.
Na wystawie prezentowanych jest kilkadziesiąt portretów mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. Na fotografiach zobaczymy osoby aktywne społecznie, z pasjami, zainteresowaniami, zajmujące się działalnością kulturalną, polityczną, wolontariatem czy po prostu nadal wykonujące swoje zawody z pasją i zaangażowaniem.
Paulina Komorowska
Urodziła się w 1992 roku w Toruniu. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu na kierunkach prawo i administracja. Od 2018 aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Toruniu. Sekretarz Stowarzyszenia Toruńskie Spacery Fotograficzne. Współautorka wystaw zbiorowych TSF: "Toruń wieczorny, Toruń nocny" (Dziedziniec Ratusza Staromiejskiego, 2015 r.), "Poezja codzienności" (Od Nowa- Galeria Dworzec Zachodni, 2016 r.), "Torunianki" (Dom Muz, 2017 r.), "Wiślane tajemnice" (Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu, 2017 r.; Galeria Akcent w Grudziądzu, 2017 r.). Kurator i współautorka wystawy zbiorowej TSF "Kujawy i Pomorze w obiektywie" (Dwór Artusa, 2017 r.). Uczestniczka trzech wystaw pokonkursowych w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu: "Wystaw się w CSW" (2016, 2017, 2018 r.). Wystawa portretów "Aktywni i dojrzali po toruńsku" po raz pierwszy była prezentowana w styczniu 2018 r. w Galerii Artus Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu.
Foyer MCK
Wstęp Wolny
CZAS TRWANIA WYSTAWY:
Wystawa czynna do 3.07.2018 r.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand