Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Indianie Ameryki Północnej

Gdzie?
Indianie Ameryki Północnej

Indianie Ameryki Północnej. Historia i dzień dzisiejszy. „Kolonizacja angielska. Powstanie Jamestown.” cz.II. Spotkanie poprowadzi: Adam Piekarski
Wstęp wolny
Od września 2012 roku jest okazja do stałych, comiesięcznych spotkań w gościnnym Domu Kultury Modraczek z cyklu INDIANIE AMERYKI PÓŁNOCNEJ. HISTORIA I DZIEŃ DZISIEJSZY.
Na spotkaniach zpokazywane jest wielkie bogactwo indiańskich kultur, ich różnice i cechy wspólne, dorobek materialny ale i świat duchowy, ich czasami tragiczną historię ale i dzień współczesny. Można się dowiedzieć o wielu znanych plemionach jak Apacze, Irokezi czy Siuksowie, ale poznajemy też mniej znane jak Tlingit, Winnebago czy Pekot a nawet tak dla niektórych egzotyczne jak Coeur d'Alene czy Tohono O'odham. Prowadzone są rozmowy o kolonizacji kontynentu, zdobywaniu najdzikszego z Zachodów oraz o indiańskich wojnach, ale też o tym jak dzisiaj radzą sobie tubylczy Amerykanie. Przedstawiana jest dostępna literatura.


_________


Kalendarz wydarzeń odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand