Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Artyści w Bohemie - Jacek Braciak

Gdzie?
Artyści w Bohemie - Jacek Braciak

Informacje od Organizatora:
Ekscentryczny projektant mody, szef kuchni, ksiądz karierowicz, zbieracz złomu, trener  tenisa, policjant drogówki… a nawet  Tadeusz Kościuszko  –  postaci, w które wciela się Jacek Braciak nie można zapomnieć.  W poniedziałek 20 lutego ten jeden z najpopularniejszych polskich aktorów filmowych, telewizyjnych i teatralnych będzie gościem cyklu Artyści w Bohemie. Wieczór poprowadzi Tomasz Raczek
Jacek Braciak stworzył niezapomniane kreacje filmowe w topowych polskich produkcjach. Popularność przyniósł mu film „Edi” Piotra Trzaskalskiego.  Za rolę mieszkającego w przeznaczonej na rozbiórkę fabryce zbieracza złomu Jureczka został nagrodzony Orłem oraz Złotym Lwem na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Jacek Braciak to też  jeden z ulubionych aktorów Wojciecha Smarzowskiego. U tego reżysera zagrał w „Róży”, „Drogówce”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Wołyniu” i „Klerze”. Za role w „Róży” i „Klerze” ponownie został uhonorowany  Orłami.
Kinomani doskonale pamiętają go również  m.in. z „Katynia” Wajdy, „Mojego wspaniałego życia” i „CórkiTrenera” Grzegorzka czy „Żeby nie było Śladów” Matuszyńskiego. W 2023 roku ma trafić na ekrany „Kos”, w którym aktor wciela się w postać  Tadeusza Kościuszki.
Jacek Braciak często występuje również w serialach. „Pitbull”, „BrzydUla”, „Kryminalni”, „Ludzie Chudego” czy „Czas honoru” to tylko kilka z serialowych produkcji, w których wystąpił.
Jak podkreślają recenzenci –  nie ma znaczenia czy to rola pierwszoplanowa czy drugoplanowa, teatr, film czy serial –  postaci zagrane przez Jacka Braciaka pamięta się zawsze.
W wywiadzie dla Gazety Wyborczej Jacek Braciak tak opowiada o aktorstwie: „Momentem przełomowym w życiu zawodowym było spotkanie z Piotrem Trzaskalskim („Edi”, „Mistrz”), który mi zaufał i powiedział: „Stary, jesteś wspaniały. Tylko bądź sobą. Nie musisz od siebie uciekać”. To we mnie zapadło. Po kawałeczku nabierałem odwagi, odkrywałem się. Zrezygnowałem z moich aspiracji, aby być Robertem De Niro czy Tadeuszem Łomnickim. Stwierdziłem: „No dobra, będę Braciakiem”. To bardzo mnie uwolniło”.
Spotkanie z Jackiem Braciakiem w poniedziałek 20 lutego 2023 roku o godzinie 18:00 w Restauracji Weranda w Hotelu Bohema.
Bilety  w cenie 300 zł /osoba  obejmują wstęp na spotkanie autorskie, które poprowadzi Tomasz Raczek oraz wykwintną czterodaniową kolację z napojami przy muzyce na żywo.


 ______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand