Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Rodzinna Bydgoska Masa Krytyczna

Gdzie?
Rodzinna Bydgoska Masa Krytyczna

Informacje od Organizatora:
Rower ma różne oblicza. Jest środkiem transportu, rekreacji, integracji, ale… jest też pojazdem rodzinnym! Właśnie na ten ostatni aspekt chcemy zwrócić uwagę podczas kwietniowej Bydgoskiej Masy Krytycznej.
Bydgoska Masa Krytyczna jest ruchem społecznym, widocznym przede wszystkim dzięki comiesięcznym przejazdom. Ich celem jest promowanie roweru jako środek transportu i walka o lepszą infrastrukturę dla cyklistów. Podczas każdego przejazdu zwracamy uwagę na różne aspekty ruchu rowerowego. W kwietniu udowodnimy Wam, że chociaż rower jest pojazdem jednoosobowym, to jednak jest to pojazd rodzinny!
Zachęcamy do udziału w całe rodziny: dziadków, rodziców i dzieci. Wspólna przejażdżka rowerem jest świetną okazją do wspólnego spędzania czasu w aktywny sposób na świeżym powietrzu. W naszych przejazdach uczestniczą osoby w różnym wieku – najmłodsi uczestnicy przyszli na świat kilka miesięcy wcześniej! BMK jest zabezpieczana przez Policję, ale w kwietniu podnosimy jeszcze poziom bezpieczeństwa: na początku kolumny zostanie wyznaczony tzw. sektor rodzinny, przeznaczony tylko dla rodziców ze swoimi dziećmi. To właśnie ten sektor będzie dyktował tempo przejazdu. Twoje dziecko ma opory w dołączeniu do nas? Mamy dla niego zachętę – słodką niespodziankę, którą otrzyma jeszcze przed przejazdem. To jednak nie koniec atrakcji! Na zakończenie przejazdu w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku zapraszamy na ognisko. Prowiant we własnym zakresie.
Twoja rodzina nie chce przyjechać z Tobą albo jesteś jeszcze poszukującym singlem? Nie szkodzi, ten przejazd jest również dla Ciebie! Podczas BMK poznało się już kilka(naście) małżeństw, więc kto wie…
Kwietniowa Bydgoska Masa Krytyczna rozpocznie się 29 kwietnia o godz. 18:00 na Starym Rynku. Z serca miasta wyruszymy na bydgoskie ulice, by zamanifestować obecność rowerzystów w ulicznym. Przejazd zakończymy w Myślęcinku. Nie obowiązują zapisy, udział jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand