Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Pinky Loops + Hanowska/Karnowski

Gdzie?
Pinky Loops + Hanowska/Karnowski

Kobiecy duet Pinky Loops prezentuje nowe aranżacje znanych standardów muzyki rozrywkowej na elektrycznych instrumentach: skrzypcach i wiolonczeli z wykorzystaniem loopera, czyli elektronicznego urządzenia do tworzenia pętli muzycznych. Podczas swoich występów na żywo wgrywają podkłady, zapętlając je i dogrywając do nich kolejne partie w czasie rzeczywistym i nakładają kolejne „ścieżki” dźwiękowe na siebie, co daje bardzo efektowne rozwiązania harmoniczne. Taki sposób występów odróżnia je od innych zespołów często korzystających z gotowych podkładów.
W repertuarze zespołu znajduje się muzyka filmowa i standardy rockowe w nowych aranżacjach oraz własne kompozycje.

Hanowska/Karnowski – spotkanie osobowości muzycznych o podobnym rodzaju wrażliwości. Duet porusza się w obszarach muzycznego minimalizmu, generując dźwięki za pomocą akustycznego instrumentarium wspomaganego szczyptą elektroniki. Skrzypce Olgi Hanowskiej dobrze korespondują z zabawkami (handpan, kalimba, perkusja, perkusjonalia) Marcina Karnowskiego. We wrześniu ukaże się płyta zatytułowana „Fika”, która jest efektem tej muzycznej pogawędki. Na koncercie usłyszymy materiał z tego albumu.

Koncerty odbędą się na dziedzińcu Biblioteki Głównej (Stary Rynek 24), wstęp wolny.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand